Moskva dopingulabori eksjuht: Londoni olümpial maksis positiivse dopinguproovi varjamine 500 000 dollarit

 (37)
Venemaa spordifänn koos lipuga Londoni olümpial
Venemaa spordifänn koos lipuga Londoni olümpialAFP

2012. aasta Londoni olümpiamängudel maksis positiivse dopinguproovi varjamine 500 000 USA dollarit (440 000 eurot), teatas Moskva dopingulabori endine juht Grigori Rodtšenkov Saksamaa telekanali ARD uues dopinguteemalises dokumentaalfilmis.

Rodtšenkovi sõnul tuli dopinguga vahelejäämise vältimiseks maksta altkäemaksu Rahvusvahelisele kergejõustikuliidule (IAAF).

"Teatud inimesed olid kaasatud selleks, et positiivseid proove asendada. Tean seda Londoni olümpia ajast. Toona maksis dopingut kasutanud sportlase "vabastamine" 500 000 dollarit," rääkis Rodtšenkov.

Tema sõnul oli Venemaa koondise esindusisikuks Londonis Natalja Želanova, kes on Venemaa spordiministri Vitali Mutko nõunik. Just Želanova olevat maksnud IAAFile altkäemakse ning survestanud Rahvusvahelist antidopinguagentuuri, et nad Venemaa sportlasi ei uuriks.

Kolmapäeval ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peškov, et Venemaa ei kavatse ARD süüdistusi nende spordiministri aadressil aktsepteerida. Mutko sõnas ise, et sakslaste uus dokumentaalfilm on poliitiline tellimus, sest see linastus vahetult enne 17. juuni IAAFi nõukogu istungit, kus otsustatakse, kas Venemaa kergejõustiklased saavad Rio olümpial võistelda või mitte.