Magnus Kirdi konkurent kritiseeris sakslaste otsust: see on perversne!


Magnus Kirdi konkurent kritiseeris sakslaste otsust: see on perversne!
Johannes VetterLi Ming via www.imago-images.de

Saksamaa jalgpalli Bundesliga on Euroopa tippliigadest esimene, mis koroonaviiruse pandeemiast tingitud võistluspausi lõpetab. Saksamaa valitsus andis jalgpalluritele rohelise tule 16. mail hooajaga jätkata. Teiste spordialade esindajatele riigi otsus aga ei meeldi.

"Kui see tõesti teoks saab, müüb riik inimeste tervise ja kannatused jalgpalli nimel maha," teatas Saksamaa odaviske täht Johannes Vetter. "See on perversne."

"Kas kõik saavad sportida edasi või mitte keegi," lisas sõudmises kahekordseks olümpiavõitjaks tulnud Karl Schulze.

Kanuusportlase Ronald Rauhe sõnul näitab see valitsuse prioriteeti. "Jalgpall tundub olevat Saksamaal hoopis teise prioriteediga kui koolid ja lasteaiad, nagu ma isana nüüd täheldan," ütles Rauhe kohalikule ajalehele Märkische Allgemaine.

Viimaste andmete kohaselt on Saksamaal tuvastatud 169 430 koroonaviiruse juhtumit, kellest nüüdseks on paranenud 141 700. Elu on viiruse tõttu jätnud 7392 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!