Kettaheite olümpiamedalist nakatus koroonaviirusesse


Kettaheite olümpiamedalist nakatus koroonaviirusesse
Ehsan HadadiFoto: REUTERS/SCANPIX

Rahvusvahelise kergejõustikuliidu teatel on koroonaviirusesse nakatunud iraanlasest kettaheitja, 2012. aasta Londoni olümpia hõbemedalist Ehsan Hadadi.

"Oleme saanud Aasia ajakirjanikelt sõna, et Ehsan Hadadi on andnud positiivse koroonaviiruse proovi," teatas rahvusvaheline kergejõustikuliit laupäeval. "Hadadi treenib osa aastast USA-s, aga oli viirusega nakatumise hetkel Teheranis."

Iraan hoiab koroonaviiruse juhtumite edetabelis kõrget seitsmendat kohta 35 408 nakatunu ja 2517 surmajuhtumiga. Iraanist rohkem on koroonahaigeid tuvastatud vaid USA-s, Itaalias, Hiinas, Hispaanias, Saksamaal ja Prantsusmaal.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!