Kergejõustikus võetakse kasutusele maailma edetabel, osavõtunormid kaovad

 (16)
Sebastian Coe
Sebastian CoeAFP

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF) võtab alates 2018. aastast kasutusele maailma edetabeli, mille alusel selguvad tulevikus ka maailmameistrivõistlustele ja olümpiale pääsejad.

Edetabeli koostamisel arvestatakse nii sportlase tulemuse ja kohaga kui ka võistluse tähtsusega, kus see resultaat saavutati. IAAF loodab, et uus süsteem innustab sportlasi võistlema ning tänu sellele kasvab näiteks Teemantliiga võistlussarja tähtsus.

"IAAFi maailma edetabel hakkab alates 2018. aastast kujundama rahvusvahelist võistlussüsteemi, sealhulgas ka MMile ja OMile kvalifitseerumist," teatas IAAFi president Sebastian Coe.

"Esmakordselt kergejõustiku ajaloos on sportlastel, ajakirjanikel ja fännidel selge ettekujutus võistluste hierarhiast rahvuslikust tasandist kuni suurvõistlusteni välja ning see võimaldab kõigil hooaja jooksul loogiliselt jälgida maailma kahele tiitlivõistlusele pääsemist," lisas president.

Edetabeli koostamise täpsemad üksikasjad pannakse paika järgmise aasta esimeses kvartalis ning selle alusel hakatakse arvestama juba 2019. aasta Doha maailmameistrivõistlustele ja 2020. aasta Tokyo olümpiale kvalifitseerumist. Senised MMi ja OMi osavõtunormid kaotatakse.