Kergejõustiku EMi ajakava ja tulemused

 (7)
Barcelona EM-i maskott
Reuters/Scanpix

Barcelonas 27. juulist kuni 1. augustini toimuvate kergejõustiku Euroopa meistrivõistluste ajakava ja medalialade tulemused.

Teisipäev, 27. juuli:

09.05 M 20 km käimine
10.30 M vasar kv A gr
11.00 N 400 m tkj 1. ring
11.30 N kuul kv
11.40 M 100 m 1.ring
12.05 M vasar kv B gr
12.30 M 400 m 1.ring
13.10 N 800 m 1.ring
13.30 N kaugus kv
13.45 N ketas kv A gr
13.50 M 1500 m 1.ring
14.55 N ketas kv b gr
---
20.00 M kõrgus kv     
20.05 N oda kv A gr
20.30 M 100 m 2.ring
20.35 N kuul finaal
21.10 N 400 m 1.ring
21.20 M kolmik kv
21.30 N oda kv B gr
22.05 M 10 000 m finaal

TULEMUSED:

Meeste 20 km käimine:

1. Stanislav Jemeljanov (Venemaa) 1:20.10
2. Alex Schwazer (Itaalia) 1:20.38
3. Joao Vieira (Portugal) 1:20.49

Naiste kuulitõuge:

1. Nadežda Ostaptšuk (Valgevene) 20.48
2. Natalja Mihnevitš (Valgevene) 19.53
3. Anna Avdejeva (Venemaa) 19.39

Meeste 10 000 m jooks:

1. Mo Farah (Suurbritannia) 28.24,99
2. Chris Thompson (Suurbritannia) 28.27,33
3. Daniele Meucci (Itaalia) 28.27,33

------------------------------------------------------------------------------------

Kolmapäev, 28. juuli:

09.05 N 20 km käimine
11.00 M 10-v 100 m
11.10 N vasar kv A gr
11.30 N teivas kv
11.40 N 100 m 1.ring
12.00 M 10-v kaugus
12.30 N 3000 m tak 1.ring
13.00 N vasar B gr
13.10 M 800 m 1.ring
13.30 M 10-v kuul
13.50 M 400 m tkj 1.ring
---
19.30 N ketas finaal      
19.30 M 10-v kõrgus
19.35 N 400 m poolfinaal
20.00 M 400 m poolfinaal
20.25 N 800 m poolfinaal
20.50 M 100 m poolfinaal
21.00 N kaugus finaal
21.15 N 400 m tkj poolfinaal
21.25 M vasar finaal      
21.40 M 1500 m poolfinaal
22.05 N 10 000 m finaal
22.45 M 100 m finaal
22.55 M 10-v 400 m

TULEMUSED

Naiste 20 km käimine:

1. Olga Kaniskina (Venemaa) 1:27.44
2. Anisja Kirdjapkina (Venemaa) 1:28.55
3. Vera Sokolova (Venemaa) 1:29.32

Naiste kettaheide:

1. Sandra Perkovic (Horvaatia) 64.67
2. Nicoleta Grasu (Rumeenia) 63.48
3. Joanna Wisniewska (Poola) 62.37

Naiste kaugushüpe:

1. Ineta Radevica (Läti) 6.92
2. Naide Gomes (Portugal) 6.92
3. Olga Kutšerenko (Venemaa) 6.84

Naiste 10000 m jooks:

1. Elvan Abeylegesse (Türgi) 31.10,23
2. Inga Abitova (Venemaa) 31.22,83
3. Jessica Augusto (Portugal) 31.25,77

Meeste vasaraheide:

1. Libor Charfreitag (Slovakkia) 80.02
2. Nicola Vizzoni (Itaalia) 79.12
3. Krisztian Pars (Ungari) 79.06

Meeste 100 m jooks:

1. Christophe Lemaitre (Prantsusmaa) 10,11
2. Mark Lewis-Francis (Suurbritannia) 10,18
3. Martial Mbandjock (Prantsusmaa) 10,18)

----------------------------------------------------------------------------------------

Neljapäev, 29. juuli:

11.05 M 10-v 110 m tkj   
11.15 M teivas kv
11.45 M 110 m tkj 1.ring
12.00 M 10-v ketas A gr
12.30 M 200 m 1.ring
13.00 M 10-v ketas B gr
13.20 N 1500 m 1.ring
13.30 N kolmik kv
14.10 M 10-v teivas
---
19.20 M 10-v oda A gr    
19.30 M kõrgus finaal
19.45 M 5000 m 1.ring
20.30 M 400 m tkj poolfinaal
20.35 M 10-v oda B gr
20.40 M kolmik finaal
20.55 M 200 m poolfinaal
21.20 N 100 m poolfinaal   
21.40 N oda finaal
21.50 M 800 m poolfinaal
22.10 M 10-v 1500 m
22.45 N 100 m finaal

TULEMUSED:

Meeste kõrgushüpe:

1. Aleksander Šustov (Venemaa) 2.33
2. Ivan Uhhov (Venemaa) 2.31
3. Martyn Bernard (Suurbritannia) 2.29

Meeste kolmikhüpe:

1. Phillips Idowu (Suurbritannia) 17.81
2. Marian Oprea (Rumeenia) 17.51
3. Teddy Tamgho (Prantsusmaa) 17.45

Meeste kümnevõistlus:

1. Romain Barras (Prantsusmaa) 8453 punkti
2. Eelco Sintnicolaas (Holland) 8436
3. Andrei Kravtšanka (Valgevene) 8370
4. Mikk Pahapill (Eesti) 8298
...
10. Andres Raja (Eesti) 7991

Naiste odavise:

1. Linda Stahl (Saksamaa) 66.81
2. Christina Obergföll (Saksamaa) 65.58
3. Barbora Spotakova (Tšehhi) 65.36

Naiste 100m:

1. Verena Sailer (Saksamaa) 11,10
2. Véronique Mang (Prantsusmaa) 11,11
3. Myriam Soumare (Prantsusmaa) 11,18

----------------------------------------------------------------------------------------------

Reede, 30. juuli:

08.35 M 50 km käimine  
10.10 N 5000 m 1.ring
11.00 N 100 m tkj 1.ring
11.05 N kõrgus kv
11.20 M oda kv A gr
12.00 N 7-v 100 m tkj
12.30 M kuul kv
12.40 M 3000 m tak 1.ring
13.00 M oda kv B gr
13.05 N 7-v kõrgus
13.20 N 200 m 1.ring
---
19.30 N teivas finaal      
19.35 M 110 m tkj poolfinaal
19.35 M kaugus kv
19.45 N 7-v kuul
20.00 N 200 m poolfinaalid
20.25 M 200 m finaal
20.35 N 400 m finaal
20.45 M 110 m tkj finaal
21.00 N 1500 m poolfinaal
21.20 N vasar finaal   
21.25 N 3000 m tak finaal
21.55 N 7-v 200 m
22.25 M 400 m finaal
22.40 N 400 m tkj finaal
22.50 N 800 m finaal
23.00 M 1500 m finaal

TULEMUSED:

Meeste 50 km käimine:

1. Yohann Diniz (Prantusmaa) 3:40.37
2. Grzegorz Sudol (Poola) 3:42.24
3. Sergei Bakulin (Venemaa) 3:43.26

Meeste 200 m jooks:

1. Christophe Lemaitre (Prantsusmaa) 20,37
2. Christian Malcolm (Suurbritannia) 20,38
3. Martial Mbandjok (Prantsusmaa) 20,42

Naiste 400 m jooks:

1. Tatjana Firova (Venemaa) 49,89
2. Ksenija Ustalova (Venemaa) 49,92
3. Antonina Krivošapka (Venemaa) 50,10

Meeste 110 m tõkkejooks:

1. Andy Turner (Suurbritannia) 13,28
2. Garfield Darien (Prantsusmaa) 13,34
3. Daniel Kiss (Ungari) 13,39

Naiste 3000 m takistusjooks:

1. Julia Zarudneva (Venemaa) 9.17,57
2. Marta Dominguez (Hispaania) 9.17,74
3. Ljubov Harlamova (Venemaa) 9.29,82

Naiste teivashüpe:

1. Svetlana Feofanova (Venemaa) 4.75
2. Silke Spiegelburg (Saksamaa) 4.65
3. Lisa Ryzih (Saksamaa) 4.65

Naiste vasaraheide:

1. Betty Heidler (Saksamaa) 76.38
2. Tatjana Lõssenko (Venemaa) 75.65
3. Anita Wlodarczyk (Poola) 73.34

Meeste 400 m jooks:

1. Kevin Borlee (Belgia) 45,08
2. Michael Bingham (Suurbritannia) 45,23
3. Martyn Rooney (Suurbritannia) 45,23

Naiste 400 m tõkkejooks:

1. Natalia Antjuhh (Venemaa) 52,92
2. Vania Stambolova (Bulgaaria) 53,82
3. Perri Shakes-Drayton (Suurbritannia) 54,18

Naiste 800 m jooks:

1. Maria Savinova (Venemaa) 1.58,22
2. Yvonne Hak (Holland) 1.58,85
3. Jennifer Meadows (Suurbritannia) 1.59,39

Meeste 1500 m jooks:

1. Arturo Casado (Hispaania) 3.42,74
2. Carsten Schlangen (Saksamaa) 3.43,52
3. Manuel Olmedo (Hispaania) 3.43,54

------------------------------------------------------------------------------------------

Laupäev, 31. juuli:

11.05 N maraton    
11.10 M ketas kv A gr
11.15 M 4x100 m 1.ring
11.45 N 4x100 m 1.ring
12.15 N 7-v kaugus
12.20 M 4x400 m 1.ring
12.40 M ketas kv B gr
12.50 N 4x400 m 1.ring
---
19.00 N 7-v oda
19.00 M teivas finaal   
19.30 M kuul finaal
20.10 N kolmik finaal
20.05 N 100 m tkj poolfinaal
20.30 M 800 m finaal
20.45 N 200 m finaal
21.20 M oda finaal   
21.20 M 400 m tkj finaal
21.35 N 100 m tkj finaal
21.55 N 7-v 800 m
22.30 M 5000 m finaal

TULEMUSED:

Naiste maraton:

1. Zivile Balciunaite (Leedu) 2:31.14
2. Nailja Julamanova (Venemaa) 2:32.15
3. Anna Incertti (Itaalia) 2:32.48

Meeste kuulitõuge:

1. Andrei Mihnevitš (Valgevene) 21.01
2. Tomasz  Majewski (Poola) 21.00
3. Ralf Bartels (Saksamaa) 20.93

Meeste 800 m jooks:

1. Marcin Lewandowski (poola) 1.47,07
2. Michael Rimmer (Suurbritannia) 1.47,17
2. Adam Kszczot (Poola) 1.47,22

Naiste 200 m jooks:

1. Myriam Soumare (Prantsusmaa) 22,32
2. Jelizaveta Brõzhina (Ukraina) 22,44
3. Aleksandra Fedoriva (Venemaa) 22,44

Meeste 400 m tõkkejooks: 

1. David Greene (Suurbritannia) 48,12
2. Rhys Williams (Suurbritannia) 48,96
3. Stanislav Melnikov (Ukraina) 49,09

Naiste 100 meetri tõkkejooks:

1. Nevin Yanit (Türgi) 12,63
2. Derval O'Rourke (Iirimaa) 12,65
3. Carolin Nytra (Saksamaa) 12,68

Naiste kolmikhüpe:

1. Olha Saladuha (Ukraina) 14.81
2. Simona La Mantia (Itaalia) 14.56
3. Svetlana Bolšakova (Venemaa) 14.55

Meeste odavise:

1. Andreas Thorkildsen (Norra) 88.37
2. Matthias De Zordo (Saksamaa) 87.81
3. Tero Pitkämäki (Soome) 86.67

Naiste seitsmevõistlus:

1. Jessica Ennis (Suurbritannia) 6823 punkti
2. Natalja Dobrõnska (Ukraina) 6778
3. Jennifer Öser (Saksamaa) 6683
...
19. Grit Šadeiko (Eesti) 5761

Meeste teivashüpe:

1. Renaud Lavillenie (Prantsusmaa) 5.85
2. Maksim Mazurik (Ukraina) 5.80
3. Przemyslaw Czerwinski (Poola) 5.75

Meeste 5000 m jooks:

1. Mo Farah (Suurbritannia) 13.31,18
2. Jesús Espana (Hispaania) 13.33,12
3. Hayle Ibrahimov (Aserbaidžaan) 13.34,15

------------------------------------------------------------------------------------------

Pühapäev, 1. august:

11.05 M maraton

20.30 N kõrgus finaal      
20.35 M 4x100 m finaal
20.45 M ketas finaal
20.50 N 4x100 m finaal
21.10 M kaugus finaal
21.15 M 3000 m tak finaal     
21.40 N 5000 m finaal
22.15 N 1500 m finaal
22.40 N 4x400 m finaal
22.55 M 4x400 m finaal

TULEMUSED:

Meeste maraton:

1. Viktor Röthlin (Šveits) 2:15.31
2. José Manuel Martnez (Hispaania) 2:17.50
3. Dmitri Safronov (Venemaa) 2:18.16

Naiste kõrgushüpe:

1. Blanka Vlašic (Horvaatia) 2.03
2. Emma Green (Rootsi) 2.01
3. Ariane Friedrich (Saksamaa) 2.01

Meeste 4x100 m teatejooks:

1. Prantsusmaa 38.11
2. Itaalia 38,17
3. Saksamaa 38,44

Meeste kettaheide:

1. Piotr Malachowski (Poola) 68.87
2. Robert Harting (Saksamaa) 68.47
3. Robert Fazekas (Ungari) 66.43
4. Gerd Kanter 66.20
9. Märt Israel 62.59

Naiste 4x100 m teatejooks:

1. Ukraina 42,29
2. Prantsusmaa 42,45
3. Poola 42,68

Meeste kaugushüpe:

1. Christian Reif (Saksamaa) 6.47
2. Kafetien Gomis (Prantsusmaa) 6.24
3. Chris Tomlinson (Suurbritannia) 6.23

Meeste 3000 m takistusjooks:

1. Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Prantsusmaa) 8.07,87
2. Bouabdellah Tahri (Prantsusmaa) 8.09,28
3. Jose Luis Blanco (Hispaania) 8.19,15

Naiste 5000 m jooks:

1. Alemitu Bekele (Türgi) 14.52,20
2. Elvan Abeylegesse (Türgi) 14.54,44
3. Sara Moreira (Portugal) 14.54,71

Naiste 1500 m jooks:

1. Nuria Fernandez (Hispaania) 4.00,20
2. Hind Dehiba (Prantsusmaa) 4.01,17
3. Natalia Rodriguez (Hispaania) 4.01,30

Naiste 4x400 m teatejooks:

1. Venemaa 3.21,26
2. Saksamaa 3.24,07
3. Suurbritannia 3.24,32

Meeste 4x400 m teatejooks:

1. Venemaa 3.02,14
2. Suurbritannia 3.02,25
3. Belgia 3.02,60