Keenia tippjooksjad keeldusid testosteroonitestist ja jäävad MMilt eemale

 (3)
Keenia katsevõistlused Nairobis
Keenia katsevõistlused NairobisFoto: Simon Maina, AFP/Scanpix

Keenia jooksjad Jackline Wambui ja Linda Kageha keeldusid kohustuslikust testosterooni taseme testist ning arvati Doha MMile sõitvast Keenia koondisest välja.

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF) otsustas tänavu kevadel, et ebaloomulikult kõrge testosteroonitasemega naisjooksjad peavad hakkama tarbima selle taset vähendavaid ravimeid või ei lubata neid enam rahvusvahelistel võistlustel starti.

Wambui ja Kageha keeldusid aga Keenia katsevõistluste järel üldse testosteroonitestist ning Keenia Kergejõustikuliit otsustas neid seetõttu Doha MMile mitte saata.

"IAAF on seadnud karmid nõuded dopingu ja sportlaste soo osas ning meie peame neid reegleid järgima. Kui sportlane keeldub testist, on nad koheselt MM-koondisest väljas," selgitas Keenia Kergejõustikuliidu esindaja Paul Mutwii Reutersile.

Jackline Wambui võitis Keenia katsevõistlustel naiste 800 meetri jooksu, Linda Kageha oli MM-koondisse üles antud teatejooksjana. Pärast Wambui eemalejäämist paneb Keenia naiste 800 meetri jooksus välja vaid 2013. aasta maailmameistri Eunice Sumi.

Doha MM algab 27. septembril.