Kas Abakumova toob "Eestile" MM-ilt teise kulla ja kuuenda medali?

 (32)
Viimase võistluspäeva ajakava
Maria Abakumova
Maria Abakumova ja Heino Puuste.Foto: Eero Vabamägi

Kergejõustiku maailmameistrivõistlused kulmineeruvad Moskvas täna, mil ees ootab üheksas ehk viimane võistluspäev. Kuigi Liina Laasma odaviskes lõppvõistlusele ei pääsenud, on eestlastel põhjust naiste odafinaalile kaasa elada küllaga. Nimelt asub kodupubliku ees kuldmedalit püüdma Maria Abakumova, kelle treener on Heino Puuste.

Puustel, keda tunti suurepärase tehnikaga odaviskajana, jäi Lužniki staadionil sportlasena medal võitmata - 1980. aastal toimunud Moskva olümpial tuli tal leppida neljanda kohaga (62 cm jäi puudu pronksist). Abakumoval on kõik võimalused "viga parandada" ning võita ka kuldmedal, sest naiste odaviske viimaste aastate valitsejanna, tšehhitar Barbora Špotáková sünnitas kevadel lapse ning MM-ist osa ei võta.

Kvalifikatsioonis oli 27-aastase Abakumova edu konkurentide ees mäekõrgune. Kohe avakatsel viskas ta 69.09, edestades paremuselt teist naist nelja ja poole meetriga.

Paistab, et Tallinnas MM-iks valmistumine on mõjunud sportlastele hästi. Ashton Eaton tuli kümnevõistluses oodatult maailmameistriks, tema abikaasa Brianne Theisen-Eaton võitis seitsmevõistluses hõbeda ning Dmitri Tarabin ja Luis Rivera said vastavalt odaviskes ja kaugushüppes pronksi. Kui lisada loetellu ka kettaheite pronksimees Gerd Kanter, kes on sel suvel samuti Eestis treeninud, siis on "siinsed" sportlased võitnud kokku juba viis medalit.

Seotud lood:

Tarabin, kes viskas end eile medalile viimase katsega, on Abakumova abikaasa. Kui Tarabini jaoks oli Puuste "vaid" nõuandja Tallinnas treenides, sest tema ametlik treener on Mihhail Mihejev, siis Abakumova ainus juhendaja ongi just Andrus Värniku MM-tiitlini viinud Puuste. Muide, tasub mainida, et Puuste treenib maailma tippodaviskajaid põhitöö kõrvalt.

Naiste odaviske finaalvõistlus algab kell 15.00. Pöidlad pihku, et 2011. aasta maailmameister Abakumova kaitseks tiitlit edukat.

Pühapäeva ajakava:

15.00 N Odavise, finaal

15.15 N 4x100m teatejooks, eeljooksud

15.45 M Kolmikhüpe, finaal

15.50 M 4x100m teatejooks, eeljooksud

16.25 M 1500m, finaal

16.50 N 800m, finaal

17.10 N 4x100 teatejooks, finaal

17.40 M 4x100 teatejooks, finaal