Karjääri viimaseks olümpiaks valmistuv Jamaika sprindilegend läheb püüdma kuldset duublit


Shelly-Ann Fraser-Pryce tähistamas Dohas võidetud MM-tiitlit.
Shelly-Ann Fraser-Pryce tähistamas Dohas võidetud MM-tiitlit.Foto: JOEL MARKLUND via www.imago-images.de, imago images/Bildbyran/Scanpix

32-aastane Jamaika sprindilegend Shelly-Ann Fraser-Pryce tahab järgmise aasta Tokyo olümpiamängudel startida nii 100 kui ka 200 m distantsil.

Fraser-Pryce on senise karjääri jooksul võitnud olümpiamängudelt kaks kuldmedalit. Mõlemad kuldsed autasud on tulnud 100 m jooksus. Parim oli ta nii 2012. aastal Londonis kui ka 2016. aastal Rio de Janeiros.

Lisaks on tal ette näidata kolm olümpiahõbedat ja üks -pronks. Maailmameistrivõistlustelt on ta võitnud üheksa kuldset ja kaks hõbedast medalit. Tänavu Dohas oli ta parim 100 m jooksus ja lisaks kuulus ta võidukasse Jamaika 4x100 m naiskonda. 200 m distantsil ta ei startinud.

„Lähen kindlasti kuldset duublit püüdma,“ teatas karjääri neljandateks ja ühtlasi viimasteks olümpiamängudeks valmistuv Fraser-Pryce väljaandele Inside the Games. „Tahtsin ka viimati kuldset duublit püüda, kuid treeneril olid teised plaanid ja ma täitsin tema juhiseid. Ta teab kõige paremini. Ootan juba 200 m jooksu, kuna tean, et suudan distantsi läbida ajaga alla 21 sekundi.“