Janek Õiglane sai teada konkurendid, kellega tuleb hakata heitlema sise-EM-i medalite pärast


Kergejõustiku hooaja lõpetamine
Janek Õiglane.Foto: Priit Simson

Glasgow's toimuval sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel läheb seekord eestlastest suurimate lootustega starti mitmevõistleja Janek Õiglane. EM-il on seitsmevõistlus kavas 2.-3. märtsini. Koos Õiglasega on EM-il võistlemas 12 sportlast.

Õiglane püstitas isikliku rekord 6085 alles veebruari alguses ning mitmevõistleja hinnangul on eesmärgiks tõusta EM-iks veelgi paremasse vormi.

Käimasoleva hooaja edetabelis paikneb Õiglane selle punktisummaga neljandal positsioonil. Glasgows on kohal ka tänavuse hooaja praegune esikolmik: Thomas van der Plaetsen (Belgia, 6132 punkti), Jorge Urena (Hispaania, 6124) ja Artjom Makarenko (Venemaa, 6114).

Lisaks on stardijoonele tulemas Tim Duckworth (Suurbritannia, ei ole sel hooajal seitsmevõistlust teinud), Ilja Škurenjov (Venemaa, ei ole sel hooajal seitsmevõistlust teinud), Vitali Žuk (Valgevene, 5705), Martin Roe (Norra, ei ole sel hooajal seitsmevõistlust teinud), Basile Rolnin (Prantsusmaa, 6025), Fredrik Samuelsson (Rootsi, 6018), Andreas Bechmann (Saksamaa, 6017), Jiri Sykora (Tšehhi, 6006).

Ainsana on küsimärgi all veel Makarenko osalemine, kuna venelane ei ole veel IAAF-ilt saanud neutraalse sportlase staatust.