IAAF järjekordse korruptsiooniskandaaliga prokuratuuri uurimise all


IAAF järjekordse korruptsiooniskandaaliga prokuratuuri uurimise all
IAAF-i president Sebastian Coe.Foto: AP/SCANPIX

Prantsuse proukaratuur algatas uurimise seoses 2021. aasta kergejõustiku MM-i korraldusõiguse andmisega USA linnale Eugene.

Spordirõivaste tootja Nike'iga lähedalt seotud linnale anti suurvõistlused korraldada ilma tavapärase kandideerimisprotsessita, mistõttu uurivadki Prantsuse võimud võimalikku korruptsiooni Rahvsuvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) eelmise presidendi Lamine Diacki ametiajal.

Oma käsi võis mängus olla ka IAAF-i uuel presidendil Lord Sebastian Coel, kes oli varem Nike'is ametis saadiku rollis ning võis alaliitu mõjutada. Britt ise väidab, et ei teinud Eugene'i nimel lobitööd, milles teda süüdistatakse, vaid julgustas neid kandideerima, kuna nägi neil häid võiduvõimalusi.

Tänavu aprillis teatas Diack aga ootamatult, et võistlused antakse ilma suurema protsessita Eugene'ile ning IAAF-i juhatus hääletas 23:1 selle poolt. Oma poolthääle andis ka Coe.

Prantsuse politsei on juba vahistanud Diacki ning tema õigusnõuniku Habib Cisse ja IAAF-i antidopinguosakonna juhi Gabriel Dolle'i seoses Venemaa kergejõustiklaste dopinguskandaaliga.