Harting tekitas skandaali: kettaheitja ei taha kandideerida maailma parima kergejõustiklase tiitlile!

 (28)
Moskva MMi kettaheite finaal
Robert HartingFoto: KAI PFAFFENBACH, REUTERS

Kettaheite valitsev olümpiavõitja ja maailmameister Robert Harting palus end käesoleva aasta maailma parima kergejõustiklase kandidaatide hulgast maha arvata, sest ei soovi olla samas nimekirjas dopingupatuse Justin Gatliniga.


Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF) teatas reedel nende kümne sportlase nimed, kes kandideerivad maailma parima kergejõustiklase tiitlile. Hartingu tugevamateks konkurentideks on Gatlini kõrval Katari kõrgushüppaja Mutaz Essa Barshim, keenialasest maratonijooksu maailmarekordiomanik Dennis Kimetto ja Prantsusmaa teivashüppaja Renaud Lavillenie.

Laupäeval teatas aga Harting, et ei soovi kandidaatide hulka kuuluda. "Ütlesin IAAF-ile, et nad mind nimekirjast eemaldaks," sõnas 30-aastane Harting. "Kandideerimine on iseenesest võimas. Samas olen ma ühes nimekirjas endise dopingukasutajaga ja seetõttu palun ennast eemaldada. Ma leian, et dopingupatusega ühes nimekirjas olemine on provokatsioon nii minu kui minu fännide vastu."

Harting vihjab 100 meetris tänavuse hooaja tippmargi (9,77) jooksnud Gatlinile, kes kandis dopingukaristust aastatel 2006-10.

Aasta parima kergejõustiklase nimi tehakse teatavaks 21. novembril Monacos.