Harting sai treeningul tõsiselt vigastada ja enne kevadet heiteringi ei naase

 (13)
Robert Harting
"Olen nii kõvasti vaeva näinud ja nüüd juhtub selline asi," kirjutas Harting Facebookis antud pildi allkirjaks. Vaid vanaema saadetud kommikarp aitab tuju üleval hoida.Foto: Facebook

Kettaheite olümpiavõitja ja maailmameister Robert Harting kukkus teisipäevasel treeningul niivõrd õnnetult, et peab vahele jätma sisuliselt kogu talvise ettevalmistusperioodi.

29-aastane sakslane, kes on valitud kahel korral oma riigi parimaks sportlaseks, rebestas kukkudes vasaku põlve ristsidemeid ning läheb nelja nädala pärast operatsioonile. Jalg- ja korvpallurite seas levinud vigastusest taastumisele kulub umbkaudu kuus kuud.

"Tundsin kohe pärast kukkumist, et mu sidemed läksid katki. Samas sisendasin endale, et see ei tähenda minu jaoks (sportlaskarjääri) lõppu," sõnas Harting kaks päeva hiljem Bildile.

Nädalavahetusel Marrakeshis toimuvast kontinentide karikavõistlustest, kus on kohal kogu maailma kergejõustikuparemik, loobus Harting ammu enne vigastust. Euroopat esindavad 900 000 elanikuga Maroko linnas kettaheitjatest tänavuse EM-i hõbe ja pronks ehk Gerd Kanter ja poolakas Robert Urbanek.

Viiel viimasel tiitlivõistlusel triumfeerinud Harting pääseb normaalse taastumise korral küll kevadel treenima, ent seda, kas ta end järgmise aasta augustis toimuvaks Pekingi MM-iks suudab tippvormi viia, näitab vaid aeg.