Harting sai Hengelos jagu Malachowskist, Eatonilt uus tippmark 400 meetri tõkkejooksus

 (4)
Ashton Eaton
Ashton EatonFoto: Dylan Martinez, REUTERS

Hollandis Hengelos peetud kergejõustikuvõistlustel (IAAF World Challenge) võitis meeste kettaheite Robert Harting, 400 meetri tõkkejooksus parandas isiklikku rekordit Ashton Eaton.

Eelmisel suvel oli Piotr Malachowski lõpetanud Hengelos 29-aastase Hartingu 35 võistluse pikkuse võiduseeria, heites Poola rekordiks 71.84. Tänavu võttis Harting aga revanši, heites oma hooaja tippmargiks 68.47. Malachowski sai parimal katsel kirja 67.07 ja oli teine. Uue Belgia rekordiga pääses kolmandana poodiumile vaid 21-aastane Philip Milanov — 66.02.

400 meetri tõkkejooksu võitis kahekordne MM-hõbe Javier Culson oma hooaja tippmargi 48,66-ga. Eriti hästi läks aga Ashton Eatonil, kelle isiklik tippmark 49,07 andis teise koha. Sellest kiiremini on tänavu tõketega kaetud staadioniringi läbinud vaid kaheksa meest, nende seas kaks ameeriklast ja vaid üks eurooplane (britt Niall Flannery - 48,96).

Oma varasemat rekordit lõi kümnevõistluse maailmarekordimees, kes keskendub tänavusel vaheaastal just 400 meetri tõkkejooksule, enam kui poole sekundiga. Võrdluseks, mullu Rasmus Mägi poolt püstitatud Eesti rekord on 49,19, maailma hooaja tippmark kuulub aga 48,57-ga Michael Tinsley nimele.

Loe ka: FOTOD: Mätas ja Laanmäe jõudsid Marokos poodiumile, Bondarenko üritas maailmarekordit