Parima stardiga asus võistlust juhtima äsja Ühendriikide olümpia katsevõistlused võitnud Gatlin, kes hoidis edumaad 90 meetrit ja lasi siis Gay endast mööda. Gay jooksis ainsana alla kümne sekundi (9,99), Gatlini aeg oli 10,03 ja äsja samal distantsil Euroopa meistriks kroonitud Lemaitre jäeti kolmandaks (10,08).

800 meetri distantsil tegi järjekordse imelise aja keenialane David Rudisha, kes jooksis nii hooaja tippmargi kui ka võistluse rekordi. Aeg 1.41,54 on vaid pool sekundit kehvem mehe enda 2010. aastal joostud maailmarekordist. Teise koha sai hispaanlane Antonio Manuel Reina, kes kaotas võitjale üle nelja sekundi.

Alles teisipäeval Viljandi Kuldliiga etapi odaviske võitnud Oleksandr Pyatnytsya oli parim ka Pariisis, kui lennutas oda 85 meetri peale (85.67). Teemantliiga etapi teise koha sai 83.93-ga Vítezslav Veselý. Koduselt EM-ilt pronksi võitnud soomlane Ari Mannio viskas vaid 77.52 ja oli seitsmes.

Üllatavalt halvasti esines Pariisis Kenenisa Bekele, kes oli 5000 meetri jooksus alles üheksas ja osaleb Londoni olümpiamängudel vaid 10 000 m distantsil. Hooaja tippmargi 12.46,81-ga võitis jooksu etiooplane Dejen Gebremeskel, teiseks tuli alles 18-aastane Hagos Gebrhiwet samuti kõrgetasemelise aja ning ühtlasi juunioride maailmarekordiga (12.47,53).

400 meetri tõkkejooksus võitis 47,78-ga (hooaja tippmark) Puerto Rico üks suuremaid medalilootusi olümpial Javier Culson.

Austraallanna Sally Pearson võitis samuti hooaja parima ajaga 12,40-ga naiste 100 meetri tõkkejooksu.

Naiste 1500 meetri distantsil sai Maroko rekordi ja hooaja tipptulemusega võidu Mariem Alaoui Selsouli (3.56,15).

Kõrgushüppe võitis 1.97-ga ameeriklanna Chaunte Lowe, Anna Iljuštšenko oli kaheksas ehk viimane tulemusega 1.85.