Halva stardi teinud jamaicalane möödus konkurentidest jooksu teises pooles ning sai ajaks 9,85, millest kiiremini on tänavu jooksnud vaid dopingupatune Tyson Gay. Bolt, kelle jooksu oli tulnud vaatama 60 000 inimest, läbis mullu olümpiafinaalis 100 meetrit mäletatavasti 9,63-ga.

"Minu start oli vilets ja pean selle kallal tööd tegema," sõnas Bolt, kelle senine hooaja mark oli 9,94. "Fantastiline oli taas Londonis võistelda. Publik innustas tohutult." Rohkem starte Bolt enne Moskva MM-i ei tee.

Teise koha sai võistlusõhtu viimasel alal Michael Rodgers, kes vastupidiselt Boltile oli saanud suurepärase stardi. Ameeriklane, kes pääseb Moskva MM-ile tänu Gay eemalejäämisele, läbis distantsi 9,88-ga, kolmas oli jamaicalane Nesta Carter 9,99-ga. 37-aastane vanameister Kim Collins (Saint Kitts ja Nevis) oli neljas 10,03-ga.

Meeste 200 meetri jooksu võitis Londonis jamaicalane Warren Weir uue isikliku rekordiga 19,79. Kehv õhtupoolik oli prantslasel Christophe Lemaitre`il, kes oli 200 meetri jooksus 20,23-ga neljas ja 100 meetris 10,23-ga viimane ehk seitsmes.

Ukrainlane lähedal maailmarekordile, tšehhitar parandas maailma hooaja tippmarki

Ukrainlane Bohdan Bondarenko võitis kõrgushüppe 2.38-ga ja tegi kaks head katset ka maailmarekordikõrgusel 2.47. Javier Sotomayori 20-aastane maailmarekord (2.45) jäi siiski püsima. Pikakasvulise Bondarenko isiklik rekord 2.41 on hüpatud juuli alguses Lausanne`is.

Meeste kettaheite võitis poolakas Piotr Malachowski 67.35-ga, teine oli sakslane Martin Wierig tulemusega 66.60. Gerd Kanter oli neljandal katsel heidetud 66.29-ga kolmas. 41-aastane leedulane Virgilius Alekna sai viimase ehk 9. koha 62.94-ga. Teemantliiga üldarvestuses on Malachowski 10 punktiga liider, Kanter ja Robert Harting jagavad 8 punktiga teist kohta.

Tšehhi lippu hoiab Teemantliigas kõrgel Zuzana Hejnová, kes võttis tugevaimas kergejõustikusarjas järjekordse võidu. Tema seekordne tulemus - 53,07 - on nii Tšehhi rekord kui maailma hooaja tippmark.

Täna on Londonis teine võistluspäev, peaaladeks kujunevad ilmselt meeste tõkkesprint, naiste 100 meetri jooks ja meeste kaugushüpe.