Esmalt meeste kõrgushõppest, mis ei pidanud kuidagi kujunema võistlusõhtu väljapaistvaimaks alaks - sellele andis kinnitust ka asjaolu, et ta oli paigutatud võistlusõhtu teiseks väljakualaks (varem algas vaid naiste kettaheide). Ent kaks meest - Bohdan Bondarenko ja Erik Kynard - venitasid suurepäraste hüpetega kõrgushüppevõistluse oodatust pikemaks ja põnevamaks.

Kahe mehe duellist väljus võitjana ukrainlane Bondarenko, kes ületas kolmandal katsel 2.41, parandades nii Ukraina rekordit, maailma hooaja tippmarki kui ka võistluste rekordit. Muide, veel nädal aega tagasi - enne Birminghami Teemantliigat, kus ta võitis 2.36-ga - oli Bondarenko rekord 2.33. Bondarenko lasi peale 2.41 ületamist seada latile ka 2.46, mille ületamine tähendanuks ühe sentimeetriga Javier Sotomayori maailmarekordi alistamist, kuid headele üritustele vaatamata jäi see kõrgus veel ületamata. Teise koha sai isikliku tippmargiga ameeriklane, alles 22-aastane Erik Kynard 2.37-ga.

Tulemust 2.41 polnud kergejõustikumaailm näinud välistingimustes 1994. aastast. Varasem Ukraina rekord - Rudolf Povarnitsõni 2.40 - oli püsinud aga veelgi kauem, 1985. aastast. Bondarenkost kõrgemale ongi hüpanud vaid kuubakas Javier Sotomayor (2.45) ning rootslane Patrik Sjöberg (2.42), sama tulemuseni (2.41) on küündinud Kõrgõzstanist pärit Igor Paklin.

37-aastaselt Collinsilt isiklik rekord

Meeste 100 meetri jooksus võidutses ameeriklane Tyson Gay 9,79-ga (taganttuul 2,0 m/s), kes jäi oma maailma hooaja tippmargile alla 4 sajandikuga. Teisena ületas finišijoone Asafa Powell, kauaaegne ebaõnnesõdur, kes jäi vigastuse tõttu Jamaica meistrivõistlustel kaugele Moskva MM-i pääsmest. 30-aastane Powell läbis tänavu esmakordselt staadionisirge vähem kui 10 sekundiga - 9,88. Jooksu lõpetas kolmandana Gay kaasmaalane Michael Rodgers (9,96).

Paljude jaoks kujunes jooksu kangelaseks aga hoopis Kim Collins, kes oli neljas 9,97-ga. 37-aastane Saint Kitts ja Nevise jooksumees parandas enda ja oma riigi rekordit 1 sajandikuga. Kaheksal järjestikusel MM-il (1997-2011) osalenud vanameister võistleb augusti keskpaigal Moskvas kindlasti finaalikoha, kuid miks mitte ka medali eest. Täpselt kümme aastat tagasi, 2003. aastal, õnnestus Collinsil muide Pariisis 100 meetri jooksus maailmameistriks tulla, seega tiitlivõistlustel üllatamine poleks saareriigi esindajale midagi uut.

110 meetri tõkkejooksus tegi üle pika aja hea jooksu kõigi aegade neljas mees David Oliver, kes võidutses maailma hooaja tippmarki märkiva 13,03-ga.