FOTOD: Ruuskanen sai Lahtis kätte Londoni olümpia hõbemedali

 (2)
Iltalehti nimetas tseremooniat farsiks

Suusatamise MM-il Lahtis anti täna odaviskajale Antti Ruuskanenile üle 2012. aasta Londoni olümpia hõbemedal, kuna viis aastat tagasi teise koha saanud ukrainlane Aleksandr Pjatnitsja põrus mullu suvel dopinguproovide järelkontrollis.

Uue medali andis Ruuskanenile üle Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach isiklikult.

Iltalehti ajakirjanik Marko Lempinen nimetas kogu tseremooniat aga farsiks. Kohal oli vaid paarsada pealtvaatajat ehk umbes sama palju kui ajakirjanikke ja mis kõige absurdsem - hõbemedalivõitjale mängiti Soome hümni!

"Et tseremoonial oleks üldse mingit mõttet olnud, tulnuks see pidada enne sprindifinaali, kui tribüünil oli peaaegu täis. Miks seda ometi ei tehtud?" küsib Lempinen.

"Üldiselt tuleks küisda, kas viis aastat pärast olümpiamänge tuleks üldse medalitseremooniaid uuesti pidada?" jätkab ta. "Kui nüüd Trinidadi ja Tobago esindaja Keshorn Walcott samuti vahele jääb, kas siis Ruuskanen peab oma medali uuesti vahetusse andma? Kas ta tunneks end siis päriselt võitjana? Ma ei usu eriti. Vaevalt Ruuskanen isegi nii mõtleb. Ma saan aru, et dopingurikkumisi peab iga hinna eest paljastama ning Ruuskanen oli selle hõbeda igati ära teeninud, kuid ma ei mõista, miks sellest nii suur number tehakse, ja pealekauba veel suusatamise MM-il!"