Ameeriklane, kes hooaja alguses ei suutnud esialgu isegi 50 sekundi piiri alistada, viis eile oma tippmargi maailmaklassist 48,69-ni. Maailma edetabelis tõusis ta ühtlasi kuuendaks. Jooksu võiduks sellest siiski ei piisanud, sest Londoni OM-pronks, Puerto Ricot esindav Javier Culson läbis staadioniringi 48,35-ga. Muide, esialgsete plaanide kohaselt pole Eatonil kavas rohkem tänavu 400 meetri tõkkejooksus võistelda, mis tähendab, et võib-olla ei näe teda sel alal enam kunagi stardipakkudel.

Meeste 100 meetri jooksus oodati eelkõige jamaikalase Yohan Blake´i etteastet. Olümpiavõitja ning kahekordse maailmameistri jaoks kujunes jooks oodatust lühemaks, sest poolel maal tõmbas ta reielihase ära. Võistlus oli sellegipoolest finišini väga pingeline - kolm esimest jooksid hooaja tippmargi, mahtudes vaid ühe sajandiku sisse. Võitis jamaikalane Nickel Ashmeade 9,97-ga, järgnesid ameeriklane Michael Rodgers sama ajaga ning jamaikalane Nesta Carter 9,98-ga.

Väljakualadest väärivad esiletõstmist meeste kuulitõuge, mille võitis Reese Hoffa 21.67-ga, naiste kettaheite üllatuslik võitja Gia Lewis-Smallwood (67.59) ning naiste kaugushüpe, kus Tianna Bartolettal jäid seitsmest meetrist puudu vaid kaks sentimeetrit.

Võistlus jätkub Šoti suurimas linnas täna.