Duplantis pikendas edukat seeriat, kuid võidutulemus oli üllatav

 (3)
Armand Duplantis
Armand DuplantisFoto: Chai von der Laage via www.imago-images.de/Scanpix

20-aastane Rootsi teivashüppaja Armand Duplantis on võitnud juba 16 võistlust järjest. Täna jäi ta alistamatuks Doha Teemantliiga etapil.

Küll jäi aga Duplantise võidutulemus Dohas tagasihoidlikuks, sest esikoha tõi 5.82 alistamine avakatsel. Samast kõrgusest said kolmandal üritusel jagu ka ameeriklane Sam Kendricks ja prantslane Renaud Lavillenie, kuid 5.92 ühegi mehe jaoks täna enam ei alistunud.

Duplantis lasi seejuures pärast kahte ebaõnnestunud katset 5.92-l viimase hüppe jaoks lati seada kõrgusele 6.00, kuid ka see sooritus ebaõnnestus.

Kõrgetasemeliseks kujunes naiste 3000 m takistusjooks, mis lõppes Keenia viisikvõiduga ning mille võitis maailma hooaja parima tulemuse 8.22,54 jooksnud Hellen Obiri. Järgmised viis naist jooksid isikliku rekordi, finaalis kümnendaks jäänud Jessica Hull parandas ka Austraalia rekordit.

Maailma hooaja tipptulemuse püstitas Dohas keenialanna Faith Kipyegon naiste 800 m jooksus, võites ajaga 1.57,68.

Väga kõrgetasemeline oli ka naiste 3000 m jooks, mille võitis keenialanna Hellen Obiri 8.22,54-ga, mis tähistab samuti hooaja marki. Keenia naised võtsid siin lausa viisikvõidu.

Kõik tulemused