Üürike: "Daniel on oma tüübilt sarnane Virgilijus Aleknale. Tema käte siruulatus on 2.27 ja oma keharaskuse kohta on ta väga kiire.
Aga nõrkused?
Mu tehnika on olnud ebastabiilne. Noorena ei suutnud ma seetõttu kunagi (noorte) tiitlivõistlustel oma võimeid realiseerida.
Näeme kettaheites aastast aastasse, et tiitlivõistlustel võidavad medaleid kogenumad mehed, kuigi enne ja pärast suurvõistlusi heidavad nooremad neist kaugemale. Kuivõrd keeruline on sinu jaoks tiitlivõistlustel enese realiseerimine olnud?
Põhjus, miks vanemad ja kogenumad heitjad võidavad ikka ja jälle medaleid, peitub minu arvates selles, et nende jaoks on need võistlused lihtsalt rutiinsemad. Nad on harjunud suurvõistlustega, nad on kõike seal toimuvat nii palju kordi läbi elanud. Nad teavad kõiki probleeme ja takistusi, mis võivad ette sattuda, ja on noorematest paremini valmis neist jagu saama. Vaadake kasvõi mu head sõpra Gerd Kanterit, kes on siiani alati medalipretendent.
Üürike: "Kettaheites tuleb erinevalt mitmetest teistest kergejõustikualadest reeglina enne tiitlivõistlustel läbilöömist talletada palju kogemusi. See, et keegi kuskil kodustaadionil endale sobiva tuule ja heiteringiga kaugele heidab, ei tähenda, et tal õnnestub sama teha suurel staadionil. Tuleb käia erinevatel võistlustel ja staadionidel, et õppida tuule, kuid ka karedamate ja libedamate heiteringidega toime tulema."
Millist rolli Gerd sinu karjääris on mänginud?
Ta on minu jaoks olnud iidol ja suur eeskuju! See oli mu elu üks õnnelikumaid päevi ja hetki, kui liitusin Vesteinni grupiga ja alustasin treenimist koos Gerdi, teiste eestlaste (Märt Israel, Martin Kupper, Priidu Niit) ja mõne taanlasega. Minu koostöö Vesteinniga kestab tänaseni. Pean teda maailma parimaks kettaheite treeneriks.