400 meetri jooksu olümpiahõbedat ähvardab seksuaalkuriteo eest seitse aastat vanglat

 (4)
400 meetri jooksu olümpiahõbedat ähvardab seksuaalkuriteo eest seitse aastat vanglat
Danny HarrisFoto: AP/SCANPIX

1984. aasta Los Angelesi olümpial 400 meetri jooksus hõbemedali võitnud ameeriklast Danny Harrist süüdistatakse alaealise tüdrukuga vahekorda astumises.

Harrisele on esitatud kokku kuus süüdistust: kaks seksuaalkuriteo toime panemist alaealise vastu, lapse väärkohtlemine ja lapse tülitamine.

Süüdistajate sõnul saatis Harris ebasündsaid tekstisõnumeid ühele oma naissoost õpilasele apriilis ja mais, mil ta töötas San Gabrieli linnas keskkooli kehalise kasvatuse õpetajana. Sõnumid avastas ohvri sugulane, kes teavitas asjast politseid.

Süüdi mõistmise korral võib Harrist oodata kuni seitsmeaastane vangistus. 51-aastane Harris vahistati eelmisel nädalal. Kohtuasja eelistung toimus teisipäeval.

Harris oli 1980-ndate keskel ja 1990-ndate alguses üks maailma kiiremaid 400 meetri jooksjaid. Ta lõpetas 1984. aasta olümial endise maaimarekordiomaniku Edwin Mosesi kümne aasta pikkuse võiduseeria.

Sportlaskarjääri järel sattus Harris pahuksisse narkootikumidega ning oli pikalt kodutu. Ta on töötanud mitmes keskkoolis ja kahes Iowa ühikoolis.

Foto: AP/SCANPIX