BLOGI | Ksenija Balta sai Berliini EM-il kaugushüppes kuuenda koha!

(165)

Berliinis toimuval kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel oli täna ainsana eestlastest võistlustules Ksenija Balta, kes sai kaugushüppes kuuenda koha.

Ksenija Balta hüppas avakatsel 6.49, mis jäi tema tänase võistluse parimaks tulemuseks. Balta tänane seeria: 6.49; X; 6:38; X; 6:30; X.

Kaugushüppe Euroopa meistriks tuli sakslanna Malaika Mihambo, kes sai parimal katsel kirja 6.75. Hõbeda võitis ukrainlanna Marina Bekh 6.73-ga. Pronksile hüppas end britt Shara Proctor (6.70).

KERGEJÕUSTIKU EM-I KUUES PÄEV
Kaspar Ruus: Tänases viimases finaalis, naiste 4x400 meetri teatejooksus, tuli Euroopa meistriks Poola naiskond ajaga 3.26,29. Prantsusmaa oli teine (3.27,17). Kolmandaks jäi Suurbritannia, kes jooksis välja aja 3.27,40.
Kaspar Ruus: Naiste kettaheite Euroopa meister on juba viiendat korda horvaat Sandra Perkovic, kes heitis 67.62 meetrit. Teise koha saavutas sakslanna Nadine Müller, kes heitis täpselt 63 meetrit. Kolmandaks jäi Mülleri kaasmaalane Shanice Craft (62.46).
Kaspar Ruus: Meeste 4x400 meetri teatejooksus kaitses tiitlit Belgia meeskond. Neile järgnesid Suurbritannia ja Hispaania.
Kaspar Ruus: Meeste kõrgushüppes tuli Euroopa meistriks sakslane Mateusz Przybylko 2.35-ga. Hõbeda teenis valgevenelane Maksim Nedasekau, kes ületas kõrguse 2.33. Pronksi võitis Venemaa sportlane Ilya Ivanyuk 2.31-ga.
Peep Pahv: Naiste kaugushüppe lõpptulemused:
Peep Pahv: Shara Proctor parandab, kuid liiga vähe. 6.70 on täna pronksi tulemus.
Peep Pahv: Marina Bekh vastab vägeva hüppega - 6.73 ja tõuseb teiseks!
Peep Pahv: Jazmin Sawiers hüppab 6.67 ja tõuseb kolmandaks.
Peep Pahv: Balta ei saa taas hoojooksuga pakule pihta. Tema parimaks jääb avakatsel hüpatud 6.49, mis annab kuuenda koha!
Peep Pahv: Kaugushüppes käib viimane voor.
Kaspar Ruus: 17-aastane Norra jooksja Jakob Ingebrigtsen tuli teist päeva järjest Euroopa meistriks! Täna oli ta kiireim 5000 meetri jooksus. Hõbeda sai tema vanem vend Henrik. Pronksi teenis prantslane Morhad Amdouni.
Peep Pahv: Marina Bekh ei anna alla - 6-67 ja võtab kolmanda koha tagasi.
Peep Pahv: Jazmin Sawyers hüppab 6.66 ja kerkib kolmandaks.
Peep Pahv: Balta hüppab 6.30. Koht ikka kuues.
Peep Pahv: Kaugushüppes algav viies voor.
Peep Pahv: Proctor hüppab aga kohe 6.69 ja läheb sellega teiseks.
Peep Pahv: Mirontšik-Ivanova hõppab küll 6.53, kuid tõuseb kolmandaks. Valgevenelanna ja britt Shara Proctor on mõlemad hüpanud 6.58 ning sellisel juhul loetakse paremuselt teist katset.
Peep Pahv: Neljandas voorus ei jõua Balta hoojooksuga pakuni ja jookseb taas läbi kasti.
Peep Pahv: Seis pärast kolme vooru:
Kaspar Ruus: Dina Asher-Smith on naiste 200 meetri jooksu Euroopa meister uue hooaja tippmargiga  21,89. Hollandlanna Dafne Schippers jäi hõbedale ajaga 22,14. Pronksile jooksis end Schippersi kaasmaalane Jamile Samuel (22,37).
Peep Pahv: Lorraine Ugen ei suuda oma tulemust parandada ja jääb kaheksa hulgast välja.
Peep Pahv: Malaika Mihambo tuleb kolmanda katsega rongi alt välja ja hüppab end liidriks - 6.75!
Peep Pahv: Balta ei paranda - 6.38.
Kaspar Ruus: Poolakas Adam Kszczot tuli kolmandat korda Euroopa meistriks 800 meetri jooksus ajaga 1.44,59. Hõbeda võitis rootslane Andreas Kramer uue rahvusrekordiga 1.45,03. Pronksi sai prantslane Pierre-Ambroise Bosse.
Peep Pahv: Jazmin Sawyers hüppas kolmandas voorus 6.53 ja lõkkas Balta neljandaks.
Peep Pahv: Liider Bekh ei paranda. Kaks vooru läbi, Balta asub kolmandal kohal.
Peep Pahv: MIronnšik Ivanova hüppab samuti 6.47. Nüüd on kolmel naisel sama tulemus. Balta edestab seda kolmikut kahe sentimeetriga.
Peep Pahv: Khaddi Sagina hüppab 6.47 ja tõuseb ise Balta järel neljandaks.
Peep Pahv: Lorraine Ugen hõppab 6.45 ja läheb viiendaks. Tase pole kõrge, aga väga tihe.
Peep Pahv: Balta teise katse hoojooks läheb täiesti metsa ja ta jookseb kastist läbi.
Peep Pahv: Esimese vooru viimane hüppaja Marina Bekh läheb 6.60ga liirdiks. Balta langeb kolmandaks.
Kaspar Ruus: Naiste 400 meetri jooksu Euroopa meister on poolatar Justina Swiety-Ersetic ajaga 50,41. Hõbedale jooksis end kreeklanna Maria Belibasaki (50,45). Pronksi võitis hollandlanna Lisanne de Wittte (50,77.).
Peep Pahv: Khaddi Sagina Rootsist hüppab 6.42 ning valgevenelanna Anastassia Mirontšik-Ivanova 6.42..
Peep Pahv: Portugali hüppaja Evelisa Veiga hüppab 6.47 ja läheb Balta järel kolmandaks.
Peep Pahv: Saksamaa publiku lemmik Malaika Mihambo hõppab 6.36.
Peep Pahv: Ksenija Balta alustab võistlust 6.49ga.
Peep Pahv: Shara Proctor hüppab 6.58.
Peep Pahv: Naiste kaugushõüppe võistluse avas britt Jazmin Sawyers 6.40ga.
Peep Pahv: Võistluspäev algab meeste kõrgushüppe lõppvõistlusega ning viis minutit hiljem alustavad naised kaugushüppega.
Kaspar Ruus: Selline on finaali nimekiri. Finaalist jääb siiski eemale serblanna Ivana Španovic, kes vigastas end kvalifikatsioonis.
Kaspar Ruus: Tere õhtust kergejõustiku sõbrad! Naiste kaugushüppe finaal algab täna õhtul kell 21.05.

ENNE VÕISTLUST:

Kergejõustiku EM-i tänane ajakava:

Kell 10.05 - Naiste 20 km käimise finaal

Kell 11.55 - Meeste 20 km käimise finaal

Kell 21.00 - Meeste kõrgushüppe finaal

Kell 21.05 - Naiste kaugushüppe finaal (Ksenija Balta)

Balta on finaali hüppejärjekorras kolmas. Kuigi hooaja parimate võrdluses on 12 naise seas temast vaid üks sportlane väiksema tulemusega, võime siiski Baltalt korralikku tulemust oodata: sel hooajal ei ole ta sisuliselt üldse võistelda saanud ning kvalifikatsioonis näidatud hüppel oli kindlasti varu.