VIDEO: Nii kerkis Teemantliiga üldliider Rasmus Mägi lõpusirgel kuuendalt kohalt teiseks!

 (3)
Esimene võistluspäev Pekingis
Rasmus MägiFoto: Andres Putting

400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi teenis eile Teemantliigal karjääri kõrgeima koha, lõpetades Stockholmi etapi norralase Karsten Warholmi järel teisena. Mägi aeg oli 49,16.

25-aastane tartlane tegi endale omaselt väga tugeva lõpu, möödudes viimasel 100 meetril Yasmani Copellost, Jack Greenist, Bershawn Jacksonist ja L.J. van Zylist, kel kamba peale kokku 11 tiitlivõistluste medalit. Mägi jätkab ka Teemantliiga üldliidrina.

„Treenida olen saanud hästi. Enne Oslo Teemantliigat oli samuti pikem harjutamisperiood. Seepärast pole ma pidanud oma jooksuvormis kahtlema,” sõnas ta. Tõenäoliselt treenib Mägi vahepeal Eestis, kuid lõpliku otsuse langetab ilma järgi. „Täpseid plaane pole veel teinud. Otsused sõltuvad ka sellest, kus ja millal õnnestub veel võistelda."

Järgmise võistlusstardi teeb Mägi selle nädala lõpus Vaasas võistkondlikul EM-il. Eilsega tagasid nii tema kui Warholm omale koha ka juba Teemantliiga finaaletapile Zürichisse. See, kas eestlane aga järgmisel osavõistlusel Londonis starti pääseb, pole veel kindel.

*Mägi on korra ka Teemantliiga etapi võitnud (mullu Lausanne'is), kuid toona polnud tegu punktialaga ja konkurents oli seeläbi hõredam.