Elevust tekitas fakt, et üle kümne aasta üritati Eesti staadionidel joosta 10 000 meetri distantsi alla poole tunni. 30-minuti piiri soovis alistada Sportkeskus.ee esijooksja Taivo Püi, talle oli nõus sekundeerima ja tempomeistriks olema Pavel Loskutov (TÜASK), kes kümme aastat tagasi 7.augustil jooksis Tartu Ülikooli staadionil isikliku rekordi 29.14,03. Peale Loskutovi saavutust on kodustel võistlustel sel distantsil medaleid ja kohti jagatud olulisemalt nõrgemate tulemustega.

Eesmärgiks oli hoida tempot 70 sekundit staadioniringi kohta, millega ka toime tuldi. Poolel distantsil pudenes Loskutov Püi kandadelt ning tempojooksuks kujunenud viimastel kilomeetritel suutis Anijalt pärit mees graafikus püsida. Tulemuseks suurepärane isiklik rekord 29.53,4, senine mark tänavu Turus joostud 30.18 sai ületatud enam kui 20 sekundiga. Eesti kõigi aegade edetabelis on see 19. tulemus. Teisena lõpetas Pavel Loskutov ajaga 31.46,7. Järgmisena stardib Püi, Eesti tänavune 5000 ja 10 000 m meister, poolmaratoni kodustel meistrivõistlusel, mis leiavad aset SEB Tallinna Sügisjooksu raames.

Naistest alistas laupäeval 40-minuti piiri Tallinna Kalevi esindaja Kristina Dolmatova 39.34,0-ga.