Uibo alustas sisehooaega tagasihoidlikult, Salurilt kaks rekordit

 (2)
Maicel Uibo, Garrett Scantling, Karl Robert Saluri
Maicel Uibo ja Karl Robert Saluri koos treeningkaaslase Garrett Scantlinguga, kellele alistus teivashüppes samuti vaid 4.70.Foto: Robbie Scantling, Erakogu

Georgia ülikooli kergejõustiklased, teiste seas ka Eesti mitmevõistlejad Maicel Uibo ja Karl Robert Saluri, alustasid möödunud ööl sisehooaega. Alabama osariigis Birminghamis toimunud jõuproov õnnestus paremini seekord Saluril.

60 meetri tõkkejooksus sai Uibo ajaga 8,42 (rekord 8,25) 18. ning Saluri 8,54-ga 19. koha. 22-aastane Saluri parandas seejuures oma rekordit seitsme sajandikuga.

Ka teivashüppes õnnestus pärast pikka vigastuspausi võistluskarussellile naasnud Saluril tippmarki parandada - tulemus 4.70 andis talle kuuenda koha. Oma absoluutset rekordit parandas ta kümne, sisetippmarki aga 16 sentimeetriga.

Uibo ületas teivashüppes vaid algkõrguse 4.70 (rekord 5.25) - sellegi alles kolmandal katsel - ning piirdus seitsmenda kohaga. Kõrgusel 4.80 tuli 23-aastase põlvalase hüpetel latt kõigil kolmel korral maha.

Samal võistlusel osales ka Florida ülikoolis studeeriv Grete Šadeiko, kes tegi kaasa 200 meetri jooksus. Aeg 25,40 on küll neiu uus siserekord (varem 25,72), ent väljas on ta jooksnud ka pea sekund kiiremini (24,52).

Vaata videokokkuvõtet Georgia kergejõustiklaste võistluspäevast siit (videost vilksatab läbi Uibo kolmas katse kõrgusel 4.70). Võistlusele annab videos oma hinnangu kooli vastne kergejõustikutiimi peatreener Petros Kyprianou, kelle hoolealused on nii Uibo kui Saluri.

Tulemused