TV 10 Olümpiastarti alustas 46. hooaega


TV 10 Olümpiastarti hooaja esitlus
TV 10 Olümpiastarti hooaja esitlusFoto: EKJL

30. novembril Kadrioru Saksa Gümnaasiumis toimunud võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 46. hooaja tutvustusel sai näha uue hooaja särki ja veemoto maailmameistri kuldmedaleid.

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi tänas neid, kes 46 aastat tagasi võistlussarjale aluse panid, saatejuht Anu Sääritsat, head koostööpartnerit Eesti Rahvusringhäälingut ja kõiki korraldajaid. Eriline tänu kuulub võistlussarja toetajatele: sarja peasponsor Kalevi kommivabrikule, EKJL peasponsor Nike´le ja auhinnasponsoritele.

Teigamägi rõhutas, et TV 10 Olümpiastarti pole mitte ainult kergejõustiku, vaid ka kümnete teiste spordialade kasvulava. Seda tõendab kasvõi eelmise hooaja finaalvõistluse ajal Kadrioru staadionil toimunud spordimessi eksponentide ja osalejate rohkus.

EOK asepresident, kahekordne olümpiapronks Jüri Tamm tervitas TV 10 Olümpiastarti rahvast Eesti Olümpiakomitee poolt ja kutsus sarjas võistlejate vanemaid oma lastele kaasa elama – kui lähedased on staadionil, on võistlemisjulgust rohkem. Spordis paratamatu rutiiniga toimetulemiseks soovitab kunagine vasaraheite maailmarekordimees sportlastel omavahel kokku hoida, sest treeninggrupis on ühiselt palju põnevam harjutada; treenerid ja õpetajad saavad laste motiveerimiseks luua võistlusolukorra ka treeningutel - harjutusi annab mõõta nii sentimeetrites, kilogrammides kui ka iluuisutamise kombel tehnilise soorituse eest punkte saades.

Seotud lood:

Olümpiavõitja Gerd Kanter julgustab TV 10 vanuses lapsi sportimist, mõnusat atmosfääri ja head korraldust nautima ning uusi sõpru leidma, ka kaotamist pole mõtet karta, sest iga suur võit saabki alguse väikestest kaotustest ja tagasilöökidest.

TV 10 Olümpiastardist Rio maratonile jõudnud Roman Fosti harjutas lapsena kasinates tingimustes Pärnu paadikuuris, kus treeningute või võistluste ajal tuli vahepeal ennast puhuri juures soojendamas käia. Roman peab Pärnu kergejõustiklaste edu võtmeks head kambavaimu, kergejõustiku populaarsust ja järjepidevust ning soovitab noortel püstitada eesmärke samm-sammult, vanuseklasside kaupa ja siis järjekindlalt nende poole liikuda.

Osalejaid tervitasid ja oma tegemisi ning plaane valgustasid ka kunagised TV 10 lapsed: veemoto maailmameister Rasmus Haugasmägi, vabavõitleja Hendrik Themas, näitleja Maiken Schmidt, odaviskaja Tanel Laanmäe, vasaraheitja Anna Maria Orel jt.

TV 10 võistlustel sportlaseteed alustanud olümpiakergejõustiklasi on nüüd juba 26: Gerd Kanter, Aleksander Tammert, Andrus Värnik, Ksenija Balta, Mikk Pahapill, Rasmus Mägi, Moonika Aava, Marko Aleksejev, Tarmo Jallai, Anu Kaljurand, Kaie Kand, Valter Külvet, Kaire Leibak, Lauri Leis, Andrei Nazarov, Marek Niit, Taavi Peetre, Kristjan Rahnu, Andres Raja, Eha Rünne, Grit Šadeiko ja Marko Turban ning möödunud hooaja debütandid Roman Fosti, Tanel Laanmäe, Maicel Uibo ja Karl-Robert Saluri.

TV 10 Olümpiastarti on kaheastmeline võistlussari. Esimese astme moodustavad linnades ja maakondades korraldatavad etapid ja teise üle-eestilised üksikalade etapid ning mitmevõistluse finaal. Üleriigilised etappidel saavad osaleda koolide võistkonnad ja linnade ning maakondade etappidel sarja normatiivi täitnud individuaalvõistlejad.

2016. aastal võitsid koolidevahelise võistluse Rakvere Reaalgümnaasium ja Parksepa Keskkool.