Keenia treeninglaagrist naasnud Tiidrek Nurme läbis ligi 10 000 m pikkuse distantsi ajaga 31.07, kirjutab Jooksuportaal. Euroopa meistritiitli võitis poolel maal vedama läinud ja teistel eest ära jooksnud itaallane Andrea Lalli ajaga 30.01. Teisena finišisse jõudnud Prantsusmaa esindaja Assan Chahdi kaotas talle 10 sekundit. Pronksmedalile tuli itaallane Daniele Meucci ajaga 30.13.

Meesjuunioride arvestuses kaasalöönud treener Endel Pärna õpilane Andi Noot sai 35. koha. 6000 meetri distantsi viimasele ringile läks Noot 37. kohal ja suutis finišisse tulla 114 lõpetaja seas kaks kohta paremal positsioonil ehk 35. kohal ajaga 19.36, kaotades võitjale poolakale Szymon Kulkale 53 sekundiga.

Naisjuunioride 4000 m pikkudel distantsil sai Heleene Tambet 93 lõpetaja seas 52. koha ajaga 15.04, kaotades võitjale 1.35. Jooksu võitis serblanna Amela Terzic.

Meeste U23 ehk noorsoo klassis jooksis asus 8000 m distantsi starti kaks eestlast Kaur Kivistik ja Allar Lamp. Kivistik sai 94 lõpetaja hulgas 69. koha ajaga 26.35 (kaotus võitjale 2.05), Lamp katkestas.

Naiste põhiklassis võistelnud Annika Rihma oli 8000 m distantsil esimese ringi (1060 m) järel 35. kohal, kuid langes järjest tahapoole, lõpetades jooksu 47. kohal ajaga 31.11. Jooksu võitis iirlanna Fionnula Britton ajaga 27.45.

Võistlustingimused Budapestis osutusid raskeks. Lisaks lumele ja -5 kraadisele külmale puhus üsna tugev tuul. Jooksatel tuli jalatsitele pikad naelad alla kruvida, et rajal vähegi pidavust saavutada.