Tiidrek Nurme püstitas Sevilla maratonil võimsa isikliku rekordi

 (25)
Tiidrek Nurme
Tiidrek NurmeФото: Scanpix

Tiidrek Nurme püstitas Sevilla maratonil uhke isikliku rekordi 2:10.02. Tema senine tippmark paranes lausa kolme minuti ja 38 sekundi võrra.

Eesti kõigi aegade teise tulemuse jooksnud Nurme lõpetas Sevilla maratoni 20. kohaga. Esikoha saavutas Etioopia jooksumees Mekuant Gebre, kelle võiduajaks märgiti 2:04.46.

34-aastane Nurme alistas täna ka Tokyo olümpiamängude normi, mis on 2:11.30.

Eesti rekord kuulub jätkuvalt Pavel Loskutovile, kes jooksis 2002. aastal aja 2:08.53. Eesti kõigi aegade teine tulemus oli siiani Roman Fosti nimel 2:12.49-ga.

"Maraton on pikk distants ja see tähendab ikka väga palju kannatlikust ja enese tagasihoidmist. Kõike ei saa välja panna päev, nädal või kaks enne võistlust. Ei saa seda ka distantsi esimesel poolel teha," alustas Nurme kommentaari Vikerraadiole, vahendab ERR.

"Eks praegugi on natuke raske emotsiooni välja elada, aru saada ja adekvaatseid hinnanguid anda, sest kõik on nii uus ja värske. Muljeid on palju. Mida ma saan öelda? Joosta isiklik rekord kolme minuti ja 40 sekundiga, täita sellega pooleteise minutiga olümpiamängude normatiiv... ütleme nii, et alandlikuks teeb. See ei ole tavaline, see on ime!"