TÄNA: Laanmäe ja Mätas võtavad Marokos teineteiselt mõõtu odaviskes, Bondarenko ja Uhhov kõrgushüppes

 (7)
Kergejõustik Kohilas
Risto MätasFoto: Eero Vabamägi

Eesti hetke kaks paremat odameest Tanel Laanmäe ja Risto Mätas osalevad täna Marokos Marrakeshis IAAF-i egiidi alla kuuluval kergejõustikuvõistlusel (IAAF World Challenge).

24-aastane Laanmäe viskas eelmisel nädalal Šveitsis Eesti hooaja tippmargiks 81.16, mis annab talle maailma edetabelis 21. ja Euroopa edetabelis 14. koha. 30-aastane Mätas on kolm kuud tagasi Portugalis visatud 80.58-ga maailmas 25. ja Euroopas 18. mees. Olgu lisatud ka mõlema isiklik tippmark: Laanmäel 81.96 (2009) ja Mätasel 83.48 (2013).

Lisaks meie odaviskajatele, kes võtavad tänavu teineteiselt mõõtu muide esmakordselt, on stardiprotokollis seitse meest. Neist tuntuim on venelane Dmitri Tarabin, kes sai mullu Moskva MM-il pronksi. Eesti spordisõpradele on hästi teada-tuntud meestest kohal ka ukrainlane Oleksandr Pyatnytsya ning lätlane Zigismunds Sirmais.

Tänavuse hooaja rahvusvahelistele võistlustele omaselt on kõige kõrgetasemelisemaid tulemusi oodata meeste kõrgushüppes. Kohal on nii ukrainlane Bogdan Bondarenko (hooaja tippmark 2.40) kui venelane Ivan Uhhov (2.41). Neljapäeval Roomas toimunud Teemantliiga etapil oli Bondarenko 2.34-ga teine, Uhhov pidi leppima aga 2.28 ning viienda kohaga.

Võistluse otseülekanne algab Eurosport 2-s kell 21.15 (kestab kuni 23.00), kuid täpsemat ajakava IAAF ega marokolased oma kodulehel ei ole avalikustanud.