Superliiga esimesel võistluspäeval toimuvad Eesti 10 000 m jooksu meistrivõistlused

 (5)
Evelin Talts
Evelin TaltsFoto: Ilmar Saabas

Laupäeval, Euroopa mitmevõistluste karikavõistluste superliiga esimese võistluspäeva lõpus toimuvad Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistlused 10 000 m jooksus. See on hooaja ainus kodumaine 10 000 m jooks, kus kohal peaaegu kogu paremik ning nii naiste kui ka meeste konkurentsis on oodata tasavägist heitlust medalite pärast.

Stardijoonele asub 29 sportlast – 22 meest ja 7 naist – kokku 11 kergejõustikuklubist. Nimekaimatest jooksjatest on stardis Roman Fosti ja Sergei Tšerepannikov (mõlemad Stamina SK) ning Viljar Vallimäe (Sportkeskus.ee). Nimetatud kolmik on sel hooajal erinevatel jooksuvõistlustel pidanud juba mitu kaasakiskuvat esikohaheitlust ja kõik nad on võimelised jooksma 30 minuti lähedale või isegi alla selle. Noor Dmitri Aristov (SK Mitš) üritab omakorda täita U23 EMi normatiivi, mis on 31.00.

Naistest osaleb Moskva MMiks valmistuv maratoonar Evelin Talts (Stamina SK), kes proovib peale kevadist puhkepausi taas staadionil konkurentsti pakkuda. Lisaks Taltsile tagavad tasavägise heitluse esikolmikukohtadele veel neli jooksjat - Lily Luik, Egle Mätas (mõlemad TÜ ASK), Annika Rihma (Sportkeskus.ee) ja Olga Andrejeva (Stamina SK) – kes kõik on kõik näidanud selle aasta jooksuvõistlustel head minekut.

Naiste jooks algab laupäeval, 29. juunil kl 19.30, meeste jooks kl 20.25.