Soomes toimub täna viimase kümnendi suurim kergejõustikuvõistlus, eestlasi stardis kaks

 (2)
Eleriin Haas
Eleriin HaasFoto: Andres Putting

Turus toimuvad täna Paavo Nurmi mälestusvõistlused kergejõustikus, kus löövad kaasa mitmed maailma tipud eesotsas teivashüppaja Renaud Lavillenie, kõrgushüppaja Maria Lasitskene ning loomulikult odaviskajate Thomas Röhleri, Julius Yego, Keshorn Walcotti ja kohaliku lemmiku Tero Pitkämäkiga. Eestlasi on võistlustules seekord kaks.

Võrreldes eelmiste hooaegadega on võistlus selgelt esinduslikum, kuna tänavusest aastast kuuluvad Nurmi mängud IAAF-i tugevuselt teise kategooria (IAAF Challenge) etappide hulka. Nii kõrgetasemelist kommertsvõistlust pole Soomes toimunud üle kümne aasta, küll aga võistlesid Euroopa tipud 2012. (olümpia)aastal Helsingis EM-medalite eest.

Liina Laasma lööb kaasa naiste odaviskes, mille favoriidid on LAV-i esindaja Sunette Viljoen ja sakslanna Katharina Molitor. Laasma on nii isiklike rekordite (63.65) kui hooaja tippmarkide (61.32) võrdluses viies, kuid hea päeva korral võib sekkuda ka võiduheitlusse, sest ükski osaleja pole tänavu üle 64 meetri oda lennutanud.

Soomes elav ja treeniv Eleriin Haas võistleb naiste kõrgushüppes, kus lööb kaasa ka maailma esinumber, äsja isikliku rekordi 2.04-ni viinud venelanna Maria Lasitskene (varem Kutšina). Rohkem kahe meetri ületajaid võistlustules pole, Haas paikneb isiklike rekordite ja hooaja tippmarkide võrdluses vastavalt 1.94 ja 1.81-ga kuuendal ja kaheksandal kohal.

Seotud lood:

Võistlusest teeb kolmetunnise otseülekande Yle2 (algus kell 19.00).

Stardinimekirjad