Šadeiko: kaua ma ütlen, et küll minu võistlus veel tuleb

 (50)
Grit Šadeiko
Grit Šadeiko treener Anne Mägiga.Foto: Andres Putting

Grit Šadeiko kergejõustiku MM-il Pekingis seitsmevõistluses 6213 punktiga 15. koha. Eesti rekordist jäi teda lõpuks lahutama kaheksa punkti, samas olümpianorm alistus 13 silmaga.

"Täna oli natuke parem päev kui eile. (Muigab) Kaugushüppes tegin nii nagu ikka - mängisin nii enda kui teiste närvidega. Õnneks olen nüüd üsna mitu korda tõestanud, et ka kolmas katse on katse," sõnas Šadeiko.

"Oda tuli meie grupil kaugushüppele täiesti selga - sain ainult kaks proovikatset teha. Õnneks ka siin õnnestus kolmandal enam-vähem tulemus ära teha."

"800 meetris ei olnud enam midagi kaotada. Alustasin üsna julgelt, aga ega seal vahet ei ole - ega lõpus on ikka raske, ükskõik, kuidas alustad. Vähemalt olen sellest hirmust 800 meetris üle saanud," lisas Türilt pärit mitmevõistleja.

Kokkuvõttes lootis Šadeiko MM-ilt siiski enamat.

"Oma võistluse tegin jälle ära, aga see pole enam see. Kaua ma ütlen, et küll minu võistlus veel tuleb. Mul on kõige kurvem tunne sellepärast, et tean, kui palju olen trennis vaeva näinud, aga ikka ei tule," nentis Šadeiko, kes plaanib sügisel võistelda veel Talence'is.