Hõbemedalile tuli rootslane David Nilsson, kes kaotas Fostile nelja sekundiga, saades lõpuajaks 30.24, kirjutab Jooksja.ee. Pronks kuulus taanlasele Martin Egebjerg Olesenile 30.33-ga.

Raido Mitt, kes asus poolel maal viiendal kohal ajaga 15.31, jäädes tol hetkel teisel kohal jooksnud Fostist maha ühe sekundiga, langes distantsi teisel poolel tahapoole, lõpetades jooksu Põhjamaade meistrivõistluste arvestuses 6. kohal ja üldarvestuses 13. kohal ajaga 32.05 (+1.46).

Fosti sõnul osutus konkurents lahjaks ja tempojooksuks ei läinud, kuigi tundis veidi kartust, kas kuidas on keha hiljutisest maratonist taastunud. “Pool maad puhus tuul vastu ja teisel poolel läks tugevaks võitluseks taanlase ja tugeva rootslasega. Viimasel 500 meetril panin oma paremuse maksma,” rääkis Fosti ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Naistest sai Olga Andrejeva maanteejooksul 13. koha ja Põhjamaade meistrivõistluste arvestuses 8. koha ajaga 37.24. “Täna jooksin täiega. Panin kõiki välja, pulss kerkis 195 löögini minutis. Olen jooksuga väga rahul. Tervis tuleb tagasi ja juba lubab taas pingutada,” ütles Andrejeva ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Jooks oli tema sõnul väga hästi korraldatud. “Kiire rada ja terve raja ulatuses rahvas kaasa elamas. See lisas mulle jõudu ja jaksu pingutada,” kiitis Andrejeva.

Põhjamaade meistritiitli võitis rootslanna Sara Holmgren tulemusega 34.22. Hõbemedalile jooksis end kaks sekundit kehvema ajaga taanlanna Alberte Kjær Pedersen. Pronksmedali võitles välja tema kaasmaalanna Louise Langelund Batting ajaga 35.03.