Teemantliigas võisteldakse kogu hooaja vältel selle nimel, et pääseda finaaletapile, kus ühtlasi on sportlastele palju kopsakamad auhinnarahad kui kvalifikatsioonivõistlustel. Eestlastest pääseb finaaletapile vaid tänavuse odaviske hooaja maailma edetabeli liider Magnus Kirt.

Odaviske finaali pääseb 8 parimat nelja kvalifikatsioonivõistluse põhjal. Viimane võistlus oli möödunud nädalavahetusel Birminghamis, kus Kirt jäi kolmandaks. Nelja võistluse järel hoiabki Kirt 20 punktiga kolmandat kohta. Teda edestavad vaid sakslane Andreas Hofmann ja Taipei päritolu Chao-Tsun Cheng, kellel mõlemal kogutud 26 punkti.

Lisaks neile pääsevad lõppvõistlusele tšehh Jakub Vadlejch, sakslased Thomas Röhler ja Johannes Vetter, poolakas Marcin Krukowski ning hiinlane Qizhen Lin.

Teise eestlasena osales Teemantliigas tänavu 400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi, kes võttis osa mais toimunud Shanghai etapist, kus ta sai viienda koha. Üldarvestuses paikneb Mägi praegu 15. kohal. Viimane kvalifikatsioon 400m tõkkejooksus on sel laupäeval toimuval Pariisi võistlusel, kuid Mägi sellest osa ei võta. Kuna tõkkejooksus pääsevad finaalvõistlusele üldarvestuse 7 parimat, siis Mägi tänavu nende hulka ei pääse

Nii odaviske kui 400 meetri tõkkejooksu finaalvõistlus toimub 29. augustil Žürichis.

Finaalvõistlusel ootavad sportlasi kopsakad auhinnarahad. Võitja teenib koguni 50 000, teine koht 20 000 ja kolmas koht 10 000 USA dollarit ning niimoodi vähenevas tempos kaheksanda kohani välja. Mullu teenis Kirt odaviskes lõppvõistlusel teise koha, Mägi jäi tõkkejooksus neljandaks.