Rasmus Mägi ja Liina Laasma panevad end proovile Teemantliiga etapil


Berliin 2018, Kergejõustiku EM
Rasmus Mägi.Foto: Ilmar Saabas

Šveitsis Lausanne'is peetakse järjekordne kergejõustiku Teemantliiga etapp. Sel korral on stardis kaks eestlast. 400 m tõkkejooksus on joonel Rasmus Mägi ning naiste odaviskes saab kätt proovida Liina Laasma.

Eelmisel Teemantliiga etapil viimase kohaga leppinud Mägil on sel korral tavapärasest nõrgemad konkurendid. Absoluutsetest tippudest ei ole kohal kedagi. Šveitsi võistlust vaatavad kõrvalt kõik kiired ameeriklased eesotsas Rai Benjamini (jooksnud sel hooajal 47.16), Quincy Halli (48,48), Norman Grimesi (48,71) ning Amere Lattiniga (48,72). Puudu on ka Katari esindaja Abderrahman Samba (47,27), norralane Karsten Warholm (47,33) ja jamaikalane Kemar Mowatt (48,70).

Mägi rivaalideks on sel korral Jose Reynaldo Bencosme de Leon (Itaalia), Dany Brand (Šveits), Luke Campbell (Saksamaa), Mamadou Kasse Hann (Prantsusmaa), Kariem Hussein (Šveits), Alain-Herve Mfomkpa (Šveits) ja Sebastian Rodger (Suurbritannia).

Mägi on sel aastal saanud kirja aja 49,69, mis annab hooaja edetabelis 46. koha.

Naiste odaviskes on stardinimekirjast puudu hooaja edetabeli kaks esimest ehk hinlanna Huihui Lyu (67.72) ning tšehhitar Nikola Ogrodnikova (67.40), kuid järgmised tegijad on sisuliselt kõik kohal.

Laasma kõrval asuvad stardijoonele Kelsey-Lee Barber (Austraalia), Elizabeth Gleadle (Kanada), Christian Hussong (Saksamaa), Tatsiana Haladovitš (Valgevene), Sara Kolak (Horvaatia), Shiying Liu (Hiina), Luna Muze (Läti), Annu Rani (India), Barbora Špotakova (Tšehhi), Eda Tugsuz (Türgi) ja Kara Winger (USA).

Laasma on sel hooajal visanud 62.56, mis annab talle üldises pingerivis 22. positsiooni.