Teine päev:

Raja läbis viimase ala põhiliselt Šebrlega konkureerides ja lõpuks võitis kuulsat tšehhi.

"Kui Roman poleks minust ja siis mina jälle temast möödunud, oleksin ilmselt nigelama aja saanud," ütles Raja pärast finišit.

"Olen Andrese "kontrollvõistlusega" rahul," kommenteeris Nazaroviene.

Esikoha teenis võimsa jooksu (4.22,26) teinud sakslane Michael Schrader, kes kogus 8523 punkti. Vaid seitsme punktiga jäi temale alla ameeriklane Trey Hardee.

Kolmanda koha sai Pascal Behrenbusch (Saksamaa) 8374 ja neljanda maailmarekordiomanik ja viiekordne Götzise võistluse parim, tšehh Roman Šebrle 8348 punktiga.

Teivashüppes kõrgusel 4.70 võttis Raja jäigema teiba, kuid ei kohanenud sellega.

Vaatamata isiklikule rekordile kettaheites langes Raja seitsmendaks.

"Erilist rõõmu oleksin tundnud, kui Andres oleks veel meetri kaugemale heitnud," sõnas Nazaroviene.

Kaheksas ala, teivashüpe, algas kell 13.45.

Liider on endiselt ukrainlane Aleksei Kasjanov 6154 punktiga, talle järgnevad ameeriklane Trey Hardee 6120 ja sakslane Michael Schrader 6017 punktiga.

Tõkkejooksus sai Raja ajaks 14,18, millega tõusis viiendaks.

Esimene päev:

100 meetrit läbis Raja suurepärase ajaga 10,81, hüppas kaugust 7.48, tõukas kuuli 14.15 ja ületas kõrgushüppes 2.00. 400 meetrit läbis eestlane ajaga 48,88 ning 110 meetri tõkkejooksus sai aja 14,18.

Andres Raja alustas teist päeva 110 meetri tõkkejooksus 0,8-sekundilise vastutuule juures ajaga 14,18. Pekingis suutis ta 12 sajandikku kiiremini ja mehe isiklik tippmark on 13,97.

100 meetris edestas Raja, kelle start oli pisut krobeline, oma jooksus maailmarekordiomanikku ja Götzise võistluse viiekordset võitjat tšehhi Roman Šebrled, kes sai ajaks 11,14.

Kauguses sai Raja oma parima kirja avakatsel, kolmandas tõukas paku tagant, selle pikkuseks mõõdeti 7.45.

Viimasel ajal randmevalu üle kurtev Raja sai kuulitõukes oma parima teisel katsel.

“Oleme kõrgust vähe harjutanud, põhirõhk on olnud kiirusaladel,” ütles Raja juhendaja Remigija Nazaroviene kõrgushüppe kohta.