25-aastane Valler platseerub uue isikliku rekordiga Eesti kõigi aegade sise-edetabelis kolmandale kohale, temast ette jäävad vaid kaks Mäge, Raivo (1.49,33) ja Taivo (1.50,03). Muide, äsja aasta treeneriks valitud Taivo Mägi on ka Valleri juhendaja.

Esikolmikust lükkas Valler välja meie 90ndate parima keskmaajooksja Urmet Uusoru (1.51,32). Näiteks esikuuiku lõppu vajus aga tänasega "noor" maratoonar Roman Fosti (1.52,19). Et Eesti kesk- ja pikamaajooksu ajaloole mitte liiga teha, olgu lisatud, et mitmed meie aastakümnete tagused tipud pole sel alal sees võistelnud.

"See oli hea jooks ja natuke jäi veel varu ka. Võtame Raimondiga ühe jooksu korraga ja vaatame tasapisi, kuidas edasi liikuda," sõnas võistlust Soome Yle2 vahendusel jälginud Mägi.

Oma senist tippmarki, mis oli pärit eelmisel kuul toimunud Eesti noorsoo meistrivõistlustelt (Valler jooksis seal väljaspool arvestust), parandas Valler 1,46 sekundiga. Väljas on ta jooksnud aga ka alla 1.50 piiri, täpsemalt 1.49,87 (2014 juuli, Valmiera).

Järgmise stardi teeb Valler ilmselt kahe nädala pärast Eesti meistrivõistlustel. Võimatu ei paista tänase jooksu valguses olevat ka kohaliku kergejõustikuliidu poolt pandud sise-EM-normi 1.50,00 alistamine.

Lisaks Vallerile tegi Jyväskyläs hea jooksu ka Allar Lamp, kes sai 1500 meetris isikliku rekordi 3.49,15-ga teise koha. Võitis taanlane Andreas Bueno 3.47,53. Eesti kõigi aegade edetabelis kerkis 23-aastane Lamp viiendaks.