Petros Kyprianou: Uibo tahab Talence'is profikarjäärile hea alguse teha

 (8)
Peking kergejõustiku MM reede 28 august
Petros Kyprianou on käinud Maicel Uiboga nii Pekingi MM-il kui Rio olümpial, ent Talence'i ta ei lenda.Foto: Andres Putting

Mullusel Pekingi MM-il kümnenda koha saanud Maicel Uibo osaleb järgmisel nädalavahetusel mainekal Talence'i mitmevõistlusel. Põlvalase treeneri Petros Kyprianou sõnul soovitakse Rio olümpiaks saavutatud head vormi Prantsusmaal realiseerida.

Uibo sai mäletatavasti kolm nädalat tagasi Rios kuulitõukes nulli ning lõpetas võistluse 7170 punktiga.

"Otsustasime Maiceliga, et ta teeb tänavu veel ühe kümnevõistluse. Põhjus on lihtne: Maicel oli olümpial tõesti väga heas vormis, kuid ebaõnnestumine kuulitõukes rikkus tema võistluse," sõnas Kyprianou Delfile ja Eesti Päevalehele.

Uibo lõpetab eeloleval talvel Georgia ülikooli ning üliõpilasvõistlustel ta enam osaleda ei saa. Talence'i näol on tegu tema karjääri esimese rahvusvahelise kommerts(kümne)võistlusega.

"Maicelil on tõeline spordimehe hing ning ta tahab oma profikarjäärile hea alguse teha," ütleb Kyprianou. Ta lisab, et ei saa ise Ameerika Ühendriikidest Prantsusmaale reisida, kuna lennupiletid tuleks omast taskust kinni maksta. Nii otsibki ta praegu kedagi, kes oleks nõus Talence'is oma hoolealuste kõrvalt ka Uibole näpunäiteid jagama.

Loe ka: Maicel Uibo osaleb järgmisel nädalal mainekal Talence'i kümnevõistlusel