OTSE DELFI TV-s | Suur rahvapidu ehk Tallinna Sügisjooks tähistab kahekümnendat juubelit

 (40)

Täna peetakse kahekümnendat korda Tallinna Sügisjooksu. Delfi TV alustab kell 16.45, kui Vabaduse väljakul on algamas 10 kilomeetri pikkune põhidistants, otseülekande.

Kell 17.00 minnakse Vabaduse väljakult tänavu kahekümnendat juubelit tähistava kümnekilomeetri pikkusele Optibet Sügisjooksule, mis viib jooksjad, käijad ja kepikõndijad Kalamaja piirkonda, kus rada läbib ajaloolist Põhja-Tallinna tööstusrajooni, teeb esmakordselt tiiru ümber imposantse Lennusadama vesilennukite angaari, möödub Noblessneri Valukojast, Patarei vanglast ja Kalasadamast.

Läbi joostakse ka osalejate seas rohkelt elevust tekitanud Kultuurikatla hoonest. Finiš on esmakordselt Viru väravate juures täpselt vanalinna piiril. Viru tänaval asuvat järelkoridori mööda liigutakse võistluskeskusesse Vabaduse väljakul.

Laupäeva õhtul leiab Vabaduse väljakul aset vägev kontsertprogramm, kus astuvad üles Liis Lemsalu Band ja legendaarne ansambel Kala ning toimub kahekümnendat korda toimuva sügisjooksu autasustamine. Vabaduse väljaku kontserdid on kõigile tasuta.

Pühapäeva, 8. septembri hommikul kell 9 algab klassikaline 42,195 kilomeetri pikkune maratonijooks ning kell 10.15 lähevad poole lühemale distantsile poolmaratonist osavõtjad. Mõlema distantsi start ja finiš on Viru väravate juures. Tänavuse maratoni ja poolmaratoni rada viib jooksjad Kalamaja, Pelgulinna, Haabersti, Kopli ja Rocca al Mare kanti ning Stroomi rannapargi teedele. Maratonist osavõtjad saavad joosta ka läbi Tallinna loomaaia ning Õismäe raba läbivatel uhiuutel kergliiklusteedel. Südalinna naastakse mööda Kopli ja Suurtüki tänavat, Rannamäe teed ning Mere puiesteed kuni Viru väravate juures asuva finišini.

Pühapäeval kell 12.30 on Vabaduse väljakul Tallinna maratoni ja Eesti meistrivõistluste võitjate autasustamine. Kohe pärast autasustamist astub üles Karl Erik-Taukar Band.