Märke aina paranevast vormist ilmutas vasaraheitja Ellina Anissimova, kes parandas oma selle hooaja tippmarki ligi kahe meetriga 58.63-ni ja võttis sellega esikoha. Kübaratrikiga sai hakkama Kaia Soosaar, kes eilse kaugushüppe ja 100m tõkkejooksu kuldmedalite juurde teenis kolmanda meistritiitli 200m jooksus (25,17s, tuul +3,5m/s). Kõrgushüppe võitis Heleriin Haas tulemusega 1.75.

Äärmiselt pingeliseks kujunes U20 noormeeste 200m jooksu finaal. Jooksu favoriit, eilne 100m jooksu võitja Rasmus Rooks pidi jalakrambi tõttu katkestama. Eesti meistriks tuli Markus Ellisaar ajaga 21,89, kannul Rasmus Mägi 22,06-ga.

U20 klassi sportlaste jaoks oli see üks viimaseid suuremaid jõuproove enne Euroopa juunioride meistrivõistlusi, samuti saab osasid juuniore EM-il eel võistlemas näha veel 12. juulil Jõgeval toimuval BIG-i järgmisel etapil. Juunioride EM toimub 21.-24. juulil Kadrioru staadionil.

U23 vanuseklassis tegi väga tugeva etteaste Laura Suur, kelle võiduaeg 9.25,15 naiste 3000m jooksus on kõigest 0,25 sekundit nõrgem seni kehtivast Eesti noorsoorekordist, mis kuulub aastast 1978 Ille Kuke nimele ja on 9.24,9. Dalkia järelkasvutiimi sportlastest jõudsid täna U23 Eesti meistritiitliteni Igor Sjunin kolmikhüppes (16.61 lubatust tugevama tuulega - 2,2m/s), Tanel Laanmäe odaviskes (70.91) ja Mari Klaup odaviskes (44.90). Grit Šadeiko sai kõrgushüppes (1.71) hõbemedali.