Meeste seas oli avapäeva järel liidrikohal äsja U20 Euroopa meistrivõistlustel 8002 punktiga pronksi võitnud Karel Tilga, kes otsustas Eesti meistrivõistlustel kaasa teha meeste arvestuses. Talle järgnes Taavi Tšernjavski, kes teise päevaga aga Tilgast mööda läks ja 7561 punktiga meistritiitli võitis. Tilga sai kokku 7489 punkti ja Henri Loose kolmandana 6142 punkti. Tšernjavski krooniti meistriks ka U23 arvestuses Loose ja Sander Ivarineni (5333 punkti) ees.

U20 klassis pidi Hans-Christian Hausenberg avapäeva järel samuti liidrikoha loovutama ja Eesti meistriks tuli Johannes Treiel 7242 punktiga. Hausenbergi võistluse rikkus teivashüppes saadud null. Ta tegi kaasa veel odaviske, ent 1500 meetri jooksu enam mitte. Punkte kogunes seetõttu vaid 6382. Kolmanda koha teenis Hendrik Lillemets 6171 punktiga.

Naiste, U20 ja U23 koondarvestuses suutis Margit Kalk avapäeval saavutatud liidrikohta hoida ning tuli meistriks 5334 punktiga. Teise koha saavutas Kristella Jurkatamm 5012 punktiga ja kolmanda Terje Kaunissaar 4994 punktiga.