Meeskond võitis, naiskond sai teise koha

 (57)
Gerd Kanter
Päevaleht/Pressifoto

Kadrioru staadionil pühapäeval lõppenud kergejõustiku Euroopa karikasarja teise liiga võistlustel sai Eesti meeskond 126 punktiga esikoha, naiskond tuli 119 punktiga teiseks.

Eesti meeskonnale järgnesid Läti 122, Iirimaa 100, Taani 99, Bulgaaria 91, Leedu 79, Island 55 ja Luksemburg 45 punktiga.

Naiskondlikult võitis 124 punktiga Norra, edasi tulid Eesti 119, Šveits 116, Läti 98, Austria 89, Island 70, Taani 66 ja Luksemburg 37 punktiga.

Teise päeva tulemused:

Naiste 100 m tõkkejooks:

1. Christina Vukicevic (Norra) 13,04
2. Victoria Schreibeis (Austria) 13,54
3. Kristi Kiirats (Eesti) 13,68
4. Anne Möller (Taani) 13,75
5. Clelia Reuse (Šveits) 13,86
6. Aiga Grabuste (Läti) 14,09
7. Kim Reuland (Luksemburg) 14,33
8. Linda Björk Larusdottir (Island) 14,90

Meeste 110 m tõkkejooks:

1. Stanislav Olijar (Läti) 13,53
2. Ian McDonald (Iirimaa) 14,01
3. Rene Oruman (Eesti) 14,02
4. Jon Yde Bentsen (Taani) 14,32
5. Evaldas Pranckus (Leedu) 14,81
6. Milen Valkanov (Bulgaaria) 14,82
7. Björgvin Vikingsson (Island) 15,14
8. Claude Godart (Luksemburg) 16,38

Meeste kettaheide:

1. Gerd Kanter (Eesti, pildil) 67.69
2. Oskars Silcenoks (Läti) 56.79
3. Giedrius Sakinis (Leedu) 53.09
4. Mikhail Selenski (Bulgaaria) 51.93
5. Peter Berling (Taani) 50.96
6. Jeremy Harper (Iirimaa) 46.17
7. Petur Gudmundsson (Island) 43.63
8. Steve Schneider (Luksemburg) 41.95

Meeste 3000 m jooks:

1. Tiidrek Nurme (Eesti) 7.57,28
2. Mark Christie (Iirimaa) 8.01,39
3. Kari Steinn Karlsson (Island) 8.16,09
4. Tomas Matijosius (Leedu) 8.18,86
5. Brian Lindberg (Taani) 8.28,90
6. Dimcho Mitsov (Bulgaaria) 8.30,44
7. Konstantins Savcuks (Läti) 8.35,88
8. Christian Thielen (Luksemburg) 9.19,41

Naiste kuulitõuge:

1. Anu Teesaar (Eesti) 15.42
2. Claudia Egli (Šveits) 14.71
3. Asdis Hjalmsdottir (Island) 13.81
4. Aiga Grabuste (Läti) 13.80
5. Charlotte Lund Abrahamsen (Norra) 13.75
6. Christina Scherwin (Taani) 13.58
7. Sonja Spendelhofer (Austria) 13.33
8. Kim Schartz (Luksemburg) 12.64

Naiste kaugushüpe:

1. Ineta Radevica (Läti) 6.75
2. Stephanie Vaucher (Šveits) 6.23
3. Sirkka-Liisa Kivine (Eesti) 6.18
4. Hilde Rosvik (Norra) 6.01
5. Bianca Durr (Austria) 5.98
6. Hafdis Sigurdjardottir (Island) 5.97
7. Nathalie Gieres (Luksemburg) 5.42
8. Lotte Thiesen (Taani) 5,38

Naiste 1500 m jooks:

1. Ingvill Makestad (Norra) 4.20,25
2. Tamara Winkler (Šveits) 4.21,17
3. Inna Poluskina (Läti) 4.22,95
4. Liina Tšernov (Eesti) 4.28,07
5. Lisa-Maria Leutner (Austria) 4.28,47
6. Arndis Hafthorsdottir (Island) 4.38,79
7. Martine Mellina (Luksemburg) 4.44,34
8. Kathrine Vaesel (Taani) 4.48,05

Meeste 800 m jooks:

1. Dmitrijs Jurkevics (Läti) 1.51,55
2. Mindaugas Norbutas (Leedu) 1.51,86
3. Joe Warne (Iirimaa) 1.52,65
4. Ragnar Lipp (Eesti) 1.52,75
5. Francois Kauffmann (Luksemburg) 1.53,76
6. Rasmus Terp (Taani) 1.54,90
7. Radoslav Todorov (Bulgaaria) 1.55,99
8. Thorbergur Ingi Jonsson (Island) 1.57,58

Naiste 200 m jooks:

1. Elisabeth Slettum (Norra) 23,98
2. Doris Röser (Austria) 24,23
3. Giorgia Candiani (Šveits) 24,27
4. Silja Ulfarsdottir (Island) 24,52
5. Anna Olsson (Taani) 24,71
6. Egle Uljas (Eesti) 24,84
7. Sandra Kruma (Läti) 25,20
8. Mandy Charlet (Luksemburg) 27,18

Meeste 200 m jooks:

1. Marek Niit (Eesti) 20,64
2. Morten Jensen (Taani) 20,83
3. Desislav Gunev (Bulgaaria) 21,02
4. Žilvinas Adomavicius (Leedu) 21,13
5. David Gillick (Iirimaa) 21,19
6. Daniel Abenzoar-Foule (Luksemburg) 21,46
7. Konstantins Germanovics (Läti) 21,90
8. Tomas Oli Freysson (Island) 27,19

Meeste teivashüpe:

1. Spas Bukhalov (Bulgaaria) 5.30
2. Mareks Arents (Läti) 5.05
3. Eigo Siimu (Eesti) 5.05
4. Rasmus Jorgensen (Taani) 4.80
5. Saulius Birmanas (Leedu) 4.50
6. David Donegan (Iirimaa) 4.35
Mike Gira (Luksemburg) NH
Bjarki Gislason (Island) NH

Naiste kõrgushüpe:

1. Stine Kufaas (Norra) 1.87
2. Natalija Cakova (Läti) 1.84
3. Viktoria Leks (Eesti) 1.81
4. Beatrice Lundmark (Šveits) 1.81
5. Marina Schneider (Austria) 1.70
5. Gudrun Maria Petursdottir (Island) 1.70
7. Line Skriver (Taani) 1.65
8. Liz Kuffer (Luksemburg) 1.65

Naiste 5000 m jooks:

1. Mirja Jenni (Šveits) 16.36,38
2. Maria Möller Sig (Taani) 16.42,55
3. Jekaterina Patjuk (Eesti) 16.45,55
4. Christina Bus Holth (Norra) 16.47,44
5. Frida Run Thordardottir (Island) 17.26,84
6. Lasma Grinberga (Läti) 17.29,97
7. Pascale Schmoetten (Luksemburg) 17.52,30
8. Romana Ölgarte (Austria) 18.22,09

Meeste odavise:

1. Ainars Kovals (Läti) 80.24
2. Risto Mätas (Eesti) 73.45
3. Kolyo Neshev (Bulgaaria) 71.16
4. Lars Möller (Taani) 66.19
5. Antoine Wagner (Luksemburg) 63.99
6. Jon Asgrimsson (Island) 63.83
7. Ramunas Butkus (Leedu) 62.68
8. Michael McConkey (Iirimaa) 57.45

Meeste 3000 m takistusjooks:

1. Valerijs Zolnerovics (Läti) 8.43,40
2. Vjatšeslav Košelev (Eesti) 8.59,17
3. Pascal Groben (Luksemburg) 9.06,63
4. Stephan Alex Jensen (Taani) 9.10,94
5. Rory Chesser (Iirimaa) 9.15,46
6. Stefan Gudmundson (Island) 9.16,08
7. Yolo Nikolov (Bulgaaria) 9.22,31
8. Andreij Jegorov (Leedu) 10.08,82

Meeste kolmikhüpe:

1. Jaanus Uudmäe (Eesti) 16.53
2. Anders Möller (Taani) 16.44
3. Živko Petkov (Bulgaaria) 16.40
4. Mantas Dilys (Leedu) 16.35
5. Maksims Tkacovs (Läti) 15,51
6. Denis Finnegan (Iirimaa) 14.67
7. Bjarni Malmquist Jonsson (Island) 14.00
8. Patrick Hansen (Luksemburg) 13.93

Naiste 4 x 400 m teatejooks:

1. Norra 3.37,50
2. Eesti 3.37,84
3. Šveits 3.37,94
4. Austria 3.43,23
5. Läti 3.48,36
6. Luksemburg 3.51,81
7. Island 3.52,16
8. Taani 3.58,07

Meeste 4 x 400 m teatejooks:

1. Iirimaa 3.04,43
2. Taani 3.08,76
3. Läti 3.08,97
4. Bulgaaria 3.14,86
5. Eesti 3.15,31
6. Luksemburg 3.15,63
7. Island 3.17,42
8. Leedu 3.18,30