Maicel Uibo kõrval hakkab Georgia ülikoolis treenima teinegi Eesti kümnevõistleja


Karl Robert Saluri
Karl Robert Saluri 2011. aastal kodusel juunioride EM-il, kus ta sai 7453 punktiga 8. koha.Foto: TERJE LEPP

Kaks aastat USA-s Georgia ülikoolis edukalt õppinud ja treeninud mitmevõistleja Maicel Uibo pole sügisest enam ainus Petros Kyprianou eestlasest hoolealune.

Nimelt sai täna Georgia ülikooliga liitumiseks paberimajanduse korda 2012. aasta juunioride MM-i viies mees Karl Robert Saluri, kelle rekord on kümnevõistluses 7497 punkti.

Uibo ja Saluri pole tegelikult uued treeningkaaslased, sest koos harjutati ka Audentese spordikoolis Tõnu Kaukise juhendamisel. Möödunud aastal õppis ja treenis 20-aastane Saluri aga New Orleansi ülikoolis, kus koostöö treeneriga ei sujunud ning seetõttu ka seal jätkamine mõistlik poleks olnud.

Kyprianou on olnud Saluriga ühenduses tegelikult juba pikemat aega, ent luba mitmevõistleja üleminekuks saadi vanalt koolilt alles nüüd. Lisaks Uibole ja Salurile on Küprose päritolu treener juhendanud varasemalt eestlastest ka Krister Altosaart.

Jalavigastusest taastuv Saluri lendab koos Uiboga USA-sse augusti keskel. Ka 20-aastane Markus Leemet, kelle isiklik rekord on juunioride vahenditega 7173 punkti, ei jätka New Orleansis õpinguid, vaid on uue kooli otsinguil.