Magnus Kirt läheb õlaoperatsioonile

 (54)
Magnus Kirt läheb õlaoperatsioonile
Magnus Kirt.Foto: SIPA/SCANPIX

Doha maailmameistrivõistlustel õlga vigastanud odaviskaja Magnus Kirt läheb nädala lõpus Eestis operatsioonile, mille viivad läbi doktor Madis Rahu ja Soome kirurg Urho Väätäinen, teatas Eesti kergejõustikuliit.

Otsus sündis erinevate spetsialistedega konsulteerides ja selle tulemusena leiti, et operatsioon on parim võimalik viis vigastusest taastumiseks.

Kirdi operatsioonijärgne taastusravi toimub koostöös Prantsusmaa tunnustatud spetsialistiga.

Eelmisel nädalal selgus pärast MRT-uuringut, et Kirdi õlg sai kardetust vähem viga, aga operatsiooni võimalus polnud kordagi päevakorrast maas. „Aga ka sellesse pole vaja paaniliselt suhtuda,” märkis Eesti rekordimees ETV saates "Ringvaade".

Eesti Päevalehele ütles sportlane, et vaatab Tokyo olümpia poole optimistlikult, soovides seal mitte üksnes osaleda, vaid ka saavutada hea tulemus. „Asja tuleb suhtuda tõsiselt ja vigastus korralikult välja ravida. Hooaeg oli pikk ja lõppes hilja, see tähendab, et järgmine tiitlivõistlus tuleb varem vastu,” lausus Kirt.

Kirdi vigastus juhtus Doha MM-i lõppvõistluse viiendal katsel, tema õlg tuli pärast viskeliigutust liigesest välja. Kuigi eestlane viidi staadionilt kanderaamiga minema, andis tulemus 86.21 talle hõbemedali. Võitis Grenada esindaja Anderson Peters tulemusega 86.89.