Magnus Kirt jätab Luzerni võistluse vahele, kuid on Monaco Teemantliiga etapil taas stardis


Magnus Kirt.
Magnus Kirt.Foto: MICHAL CIZEK, AFP/Scanpix

22. juunil Soomes Kuortanel Eesti odaviske rekordi 90.61 peale viinud Magnus Kirt pidi esialgsete plaanide järgi taas võistlustulle asuma täna Luzernis. Tulevikku silmas pidades otsustati jõupoov siiski vahele jätta ning taas on Eesti rekordimees võistlustules reedel Monaco Teemantliiga etapil.

„Magnus otsustas Luzerni võistluse vahele jätta ja keskenduda Monacole. Kuna pöid andis viimases visketrennis tunda, siis otsustasime riske maandada. Läksime rahu andmise ja ravimise teed,“ põhjendas Kirdi treener Marek Vister Delfi Spordile.

„Kuna Monaco võistlus on juba reedel, siis oleks olnud lühikese aja jooksul kaks jõuproovi. Me ei tahtnud riske võtta ja seetõttu Luzerni ei sõitnud. Neljapäeval asume juba Monaco poole teele,“ lisas Vister, et midagi tõsist lahti ei ole ning pikka hooaega silmas pidades tuleb targalt tegutseda.

Luzernis on eestlastest stardis naisodaviskaja Liina Laasma.

Reedesel Monaco võistlusel on Kirdi suured konkurendid samuti rivis. Kohal on sakslased Andreas Hofmann ja Thomas Röhler, tšehh Jakub Vadlejch ning Taipei odaviskaja Chao-Tsun Cheng.