Magnus Kirdi hõbemedal jõudis spordimuuseumisse


Magnus Kirt saabus Doha MM-ilt
Magnus Kirt Doha MM-il võidetud hõbemedaliga.Foto: Andres Putting

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis saab kuni jõuludeni vaadata Magnus Kirdi 2019. aasta Doha kergejõustiku maailmameistrivõistlustel meeste odaviskes võidetud hõbemedalit.

Eesti Spordi ja Olümpiamuuseumi projektijuhi Priit Tõnissoni sõnul on rõõmustav, et Kirdi võidetud hõbemedal jõudis nii kiiresti pärast MM-i laiema avalikkuse ette vaatamiseks. „Tegemist on kergejõustiku selle aasta tähtsaima võistluse medaliga ja Magnus on sportlane, kelle käekäik paljudele eestlastele korda läheb,“ lisas Tõnisson.

Doha MM-il tagas Kirdile hõbemedali teises voorus visatud 86.21 meetrit. Kulla võitis Anderson Peters (86.89) Grenadast ja pronksi Johannes Vetter (85.37) Saksamaalt.

Spordimuuseumi keldrigaleriis on avatud ka näitus „Meie oma odavise“, kus saab näha Kirdi 2018. aasta Euroopa meistrivõistluste pronksmedalit ja Andrus Värniku 2005. ja 2003. aasta maailmameistrivõistluste kuld- ja hõbemedalit. Samuti on näitusele välja pandud erinevaid odasid, treeningvahendeid, jalanõusid, riietust, medaleid ja palju muud.