Laupäeval selguvad Elvas Eesti meistrid lühikeses krossijooksus


1042
Sergei TšerepannikovFoto: Arno Mikkor

Laupäeval, 25. aprillil selgitatakse Elvas järjekordsed Eesti krossijooksumeistrid. Esimene kevadine üle-eestiline jooksuvõistlus annab ülevaate hetkeseisust ja jooksjate valmisolekust hooajaks.

Meistrivõistlustel osalevad noorjooksjad alates B-klassist. Täiskasvanutel toimuvad meistrivõistlused lühikesel distantsil (4km), pika distantsi (ca 12 km) Eesti meistrivõistlused toimuvad tavapäraselt 1. mail Viljandi Järvejooksu raames.

Vaatamata sellele, et mitu paremikku kuuluvat jooksjat viibivad USAs treening- ja võistluslaagrites ning maratoonarid keskenduvad pigem pika krossi meitrivõistlustele, tõotavad põnevad tulla nii meeste kui naiste jooksud. Meestest on peasoosikud meistritiitlile eeldatavalt Eesti U23 koondise liige Andi Noot (Tartu SS Kalev) ja Priit Aus (Treeningpartner), neile konkurentsi pakkumas tiitlikaitsja Sergei Tšerepannikov (Treeningpartner). Naistest on peafavoriit taas Jekaterina Patjuk (TÜ ASK), kes teeb suvise hooaja avastardi. Teised tõenäolisemad medalipretendendid on kevadel head vormi näidanud Kaisa Kukk (Treeningpartner), Eesti U23 koondise liige Birgit Pihelgas (individuaalvõistleja) ja Kelly Nevolihhin (Rakvere KJK ViKe).

Võistlused algavad kl 13. Võistluste ajakava leiab Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt.