31-aastane Malachowski pööras esikohaduelli kaasmaalase Robert Urbanekiga enda kasuks viimases voorus, kui tegi päeva pikima heite 64.65. Kaua aega võistlust juhtinud Urbanek sai 64.47-ga teise koha.

Viimasena teenis Teemantliiga punkte indialane Vikas Gowda, kes heitis viiendal katsel 63.90 ja möödus Kupperist.

25-aastane Kupper alustas võistlust igati korraliku 63.07-ga ja oli avavooru järel teine. Kuigi kõigil neljal mõõtmisele läinud katsel heitis Aleksander Tammerti hoolealune üle 61 meetri, ei suutnud ta oma avakatse tulemust enam parandada ning pidi leppima neljanda kohaga.

Kanteri võistlus ebaõnnestus aga täielikult. Avakatsel ta tulemust kirja ei saanud, teisel heitis 60.71 ja kolmandal 60.30. Kaheksa parema hulka pääsemiseks ehk kolme lisakatse saamiseks pidanuks Kanter heitma vähemalt 61.25.

Võistluse eel:

Kui 25-aastane Kupper hoiab märtsis heidetud isikliku rekordi 66.67-ga maailma hooaja edetabelis neljandat kohta, siis maikuu alguses 36-aastaseks saanud Kanter avab hooaja just täna Hiinas.

Kanter lõpetas mulluse hooaja maailma edetabelis üheksandal (66.28), Kupper 26. kohal (64.98). Euroopa meistrivõistlustel Zürichis teenis Kanter karjääri kümnenda - seekord hõbedase - medali, Kupper oli oma täiskasvanute tiitlivõistluste debüüdil aga üheksas.

Puhtalt statistika põhjal võib Kanterit ja Kupperit nimetada suisa võistluse suurimateks favoriitideks, sest isiklik rekord on kümnest ringi minevast mehest parim Kanteril (73.38), tänavuse hooaja tulemus aga Kupperil (66.67).

Viimaste aastate tulemustele tuginedes on võistluse peamine soosik ilmselt siiski poolakas Piotr Malachowski, kes pole sarnaselt Kanterile tänavu veel võistlenud.

Shanghai etapist teeb otseülekande ka Viasat Sport Baltic, ent sarnaselt varasematele hooaegadele hakatakse rahvusvahelist telepilti tootma alles siis (kl 14.00), kui kettaheitjate tööpäev on juba lõppenud.

Kettaheitevõistluse osavõtjad (rekord, hooaja tippmark)