Balta jooksis 60 meetri tõkkesprindi finaalis isikliku rekordi 8,30. Võitis ukrainlanna Olena Krasovska (8,16), Balta järel kolmas oli Kadri Viigipuu (8,34). Eeljooksus oli Balta jooksnud aja 8,46. Eesti rekord on 8,20.

Balta kinnitas jooksu järel, et selline tulemus oli ka talle endale üllatuseks. “Lootsin joosta 8,40 juurde.”

“Kuigi olen treeningutel ka uuest rekordist kiiremini jooksnud, oli hooaja avastardi eel ikkagi väike närvipinge sees,” lisas ta. „Olen tõkkejooksus muutunud tunduvalt julgemaks. Va­rem kartsin natuke, sest olin sellel alal ka valusasti kukkunud.”

Mitmevõistleja Andres Raja sai meeste tõkkesprindi eeljooksus hakkama samuti uue isikliku rekordiga — 7,92. Finaali võitis Raja ajaga 7,93.

Teivashüppes sai Raja 4.55-ga kuuenda koha, 4.75 talle enam ei alistunud. Võitis venelane Jevgeni Agejev 5.15-ga. Naiste teivashüppe võitis Aleksandra Kirjašova Venemaalt tulemusega 4.40.

Meeste kolmikhüppe võitis Lauri Leis 16.14-ga, Jaanus Suvi oli 15.69-ga teine ja lätlane Toms Andersons 14.85-ga kolmas. Naiste samal alal oli vaid üks osaleja — venelanna Svetlana Semenova hüppas parimal katsel 13.25.

Naiste kuulitõuke võitis tulemusega 12.79 Brita Jäärats, meeste kuulitõuke võit läks Roland Mändlale tulemusega 17.15. Taavi Peetre ei osalenud, mitmevõistleja Mikk Pahapill tõukas 15.18.

Meeste 60 meetri võitis ukrainlane Dmitro Ostrovski 6,77-ga, naiste sprindi lätlanna Jekaterina Cekele 7,46-ga. Eesti parimana oli Grit Šadeiko 7,71-ga viies.

Meeste kaugushüppe parim oli viimasel katsel 7.72 hüpanud Jaanus Uudmäe, kerge vigastuse tõttu võistluse pooleli jätnud Tõnis Sahk suutis hüpata 7.46.

Meeste 800 meetri jooksu võitis ukrainlane Oleg Lobanov 1.51,54-ga, Eesti parimana oli Renel Rünk 1.59,51-ga kuues. Naiste sama ala kiireim oli venelanna Anna Verkhovskaja ajaga 2.10,61.

Naiste kaugushüppe võitis Sirkka-Liisa Kivine avakatsel saavutatud 6.47-ga. Meeste kõrguse parim oli Karl Lumi, kes ületas uut isiklikku rekordit tähistava 2.19. Naiste sama ala võitis Anna Iljuštšenko 1.88-ga.

Meeste 3000 meetri jooksu võitis Viljar Vallimäe 8.38,09-ga.