Ksenija Balta jätab sisehooaja suure tõenäosusega vahele

 (14)
Ksenija Balta, kergejõustik
Foto: Taavi Arus

Eesti Kergejõustikuliit loodab märtsi alguses Rootsis Göteborgis toimuvatele Euroopa sisemeistrivõistlustele lähetada 12 sportlast. Neli aastat tagasi Torinos kaugushüppes Euroopa sisemeistriks kroonitud Ksenija Balta sisehooajal suure tõenäosusega ei võistle.


Kergejõustikuliidu saavutusspordi juht Marko Aleksejev rääkis Delfile, et nemad hetkel sise-EMi puhul Baltaga ei arvesta.

"Ilmselt Balta EMil ei osale," sõnas Aleksejev. "Tegelikult on nimelise ülesandmiseni aega. See tuleb teha alles kaks nädalat enne EMi. Aga praeguses seisus ma eeldan, et ta ei osale. Viimase informatsiooni kohaselt tal tasapisi asjad edenevad, ta paraneb ja saab treenida."

Hispaanias elava ja treeniva Balta treener Andrei Nazarov oli napisõnaline ning ei teadnud veel, kas sisehooajal võisteldakse: "Hetkel ei tea. Vahest kahe nädala pärast oskan öelda."

Põlvevigastuse tõttu terve eelmise hooaja vahele jätnud Balta sel aastal kaugust ei hüppa ja keskendub jooksualadele. Järgmine hooaeg üritatakse uuesti kaugust proovida.